TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
49
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

MUŞ OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Muş otobüs biletini hemen satın al!


Muş seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Muş otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Muş’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Muş Otogarı, 3 günlük Muş Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

MUŞ HAKKINDA

Muş Otobüs Bileti Alın Doğu’nun Gizli Dünyasını Keşfedin!

Doğu’nun en güzel yönlerinden Muş için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Muş ve civarında yapılan arkeolojik kazılar kentin uygarlık tarihini Milattan Önce iki binli yıllara dayandırmaktadır. Muş tarihinde, Urartular, Asurlar, İskidler, Medler, Persler, Romalılar, Sasaniler, Bizanslılar, Emeviler, Abbasiler, Selçuklular ve Osmanlılar hüküm sürmüş ve kentte hala izlerini taşıyan, ilk günki gibi ayakta kalabilen birçok kültürel miras bırakmışlardır. Kurtuluş Mücadelesi dönemimizde derin yaralar alan Muş, 1929’da Türkiye Cumhuriyeti’nin ili olmuştur. Tam anlamıyla açık hava müzesi niteliği taşıyan Muş ve civarı, hala keşfedilmeyi bekleyen doğa sporlarına uygunluğu, Fırat Havzası’nın tam ortasındaki güzelliği ile sizleri bekliyor!

Lalelerin Gerçek Diyarı: Muş

Muş otobüs biletiniz ile yola çıktığınızda sizi bekleyen Gaz Gölü’nün mavi derinliği ile karşılanacaksınız. Kaz ve ördeklerin doğal ortamında yaşadığı göl etrafında kendinize keyifli zamanlar yaşatabilirsiniz. Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nin gezginlerce keşfedilmeyi beklenen kentlerinden bri olan Muş, saklı kalmış kültürel zenginliği sahip olduğu tarihi ve kültürel dokusu ile kendinize keyifli zamanlar yaşatmaya hazır olun. Muş Kalesi’ni, Çengilli Kilisesi’ni, Ulu Cami’yi görmeden, lahana dolması, çorti aşı ve keşkek gibi Muş mutfağına özgü lezzetleri tatmadan Muş seyahatinizi sonlandırmamanızı öneririz. Muş seyahatiniz sona erdiğinde, Muş gezinizden anı kalacak bu kente has oya, dantel işlemelerinden, halı ve battaniye dokumalarından kendinize ve sevdiklerinize satın alabilirsiniz. Muş’a özgü bu el sanatlarını, kent merkezi ve ilçelerinde bulunan çarşılarda inceleyip, buralardan satın alabilirsiniz.

Muş otobüs biletiniz ile Muş kent merkezinde bulunan ve yıllara meydan okuyan ihtişama sahip olan Muş Ulu Cami, Muş gezinize anlam katacak eserlerdendir. On dördüncü yüzyılda  inşa edilmiş olan bu cami, Anadolu’nun en önemli eserlerinden sayılmaktadır. Muş Ulu Cami, hala ibadete ve gezginlerin ziyaretine açıktır. Beyaz Kilise olarak da bilinen Çengili Kilisesi, ilk dönemlerinde ateş tapınağı olarak kullanılmış, Milattan Sonra üç yüz doksan dokuzda kiliseye dönüşmüştür. Tam manasıyla tarihe meydan okurcasına hala ayakta olan Çengili Kilisesi, Muş kent merkezine altmış kilometre uzaklıktadır. Çengili Kilisesi’ne Muş merkezden bineceğiniz otobüsler ile kolayca ulaşabilirsiniz. Arak Manastırının koruduğu görkemli yapısını görmeli, Güzeldağ Kayak Merkezi’nde bir kış masalı geçirmelisiniz. Muş'un sembollerinden olan Muş Kalesi’ne bir gezgin olarak mutlaka tırmanmalısınız. Tam tarihi bilinmese de Milattan Sonra yedinci yüzyılda inşa edilmiş olduğu düşünülen Muş Kalesi, günümüze dek tarihe meydan okurcasına ayakta kalmıştır. Kaleye tırmandığınızda, enfes Muş manzarasının ve tertemiz havasının tadını çıkarırken, muhteşem fotoğraflar da çekebileceğinizi de unutmayın!

 

Doğu’nun Saklıkentlerinden Muş’a Ulaşın!

Muş otobüs biletiniz ile başlattığınız bu yolculuktan sonra Doğu’nun saklı kalmış en güzel yönlerinden biri ile daha tanışmış olacaksınız. Lalelerin renklerinden çalarak Gaz Gölü'nün mavisi ile sizleri büyüleyecek olan Muş görkemli doğası, gölleri, yemekleri ve dağların eteklerine dökülmüş güzelliği ile sizleri bekliyor!

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Muş otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Muş otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Muş hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

MUŞ OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Muş Otogarı İle, Doğu'da Uyanın!

İlk otogarına 1985 yılında sahip olan Muş, 2013 yılında yenilenmeye ve değişime giderek Yeni Mş Otogarı’nı oluşturmuştur. Muş Otogarı şehrin merkezinde olup özellikle İstanbul ve Ankara’ya seferler düzenlenmektedir. Doğu’nun küçük şehirlerinden olan Muş Otogarı da şehrin kendisi gibi küçük bir alanda hizmet vermektedir. Dönem dönem yeniliklerin gerçekleştiği Muş Otogarı’nda zamanla değişen ve gelişen beklentilere talep arttıkça daha fazla ilerleme kaydedecektir. Muş-Bitlis Yolu üzerinde olan Muş Otogarı Doğu’nun diğer illerine de geçiş noktasında olduğundan sık sık ziyaret edilen bir konumdadır.


Muş Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0436 212 11 21

Adres:

  • Sunay, 49100 Muş Merkez/Muş

POPÜLER MUŞ OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
İstanbul
1463 Km
18 Saat
Ankara
1017 Km
12 Saat
Bursa
1419 Km
17 Saat
Konya
1074 Km
13 Saat
İzmir
1539 Km
19 Saat
Van
224 Km
2 Saat
Erzurum
225 Km
2 Saat
Çanakkale
1638 Km
20 Saat

OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

MUŞ HAVA DURUMU

Cuma
7℃
/
9℃
Cumartesi
10℃
/
10℃
Pazar
12℃
/
12℃

MUŞ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

MUŞ - BİNGÖL
29 TL
2s 0d
MUŞ - MALATYA
59 TL
6s 30d
MUŞ - ELAZIĞ
45 TL
4s 30d
MUŞ - KAYSERİ
110 TL
10s 55d
MUŞ - ANKARA
105 TL
15s 30d
MUŞ - BİTLİS
20 TL
1s 0d
MUŞ - KIRŞEHİR
100 TL
12s 25d
MUŞ - KIRIKKALE
115 TL
13s 15d

MUŞ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

MALATYA - MUŞ
55 TL
4s 40d
KAYSERİ - MUŞ
100 TL
10s 30d
BİNGÖL - MUŞ
30 TL
2s 15d
ELAZIĞ - MUŞ
49 TL
2s 40d
ANKARA - MUŞ
100 TL
16s 0d
VAN - MUŞ
45 TL
4s 0d
İSTANBUL - MUŞ
165 TL
23s 0d
BİTLİS - MUŞ
20 TL
1s 0d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder