EN UCUZ ORDU ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ORDU OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Ordu otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Ordu otobüs bileti 39 TL olup bu sefer Trabzon - Ordu arasında düzenlenmektedir. Ordu varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Kanberoğlu Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Görele Seyahat, Golden Turizm, Rize Ses Seyahat, Tokat Yıldızı, Sahil Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Sakarya VIB, Giresun Seyahat, Ünye Birlik Seyahat, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm firmalarıdır.

ORDU HAKKINDA

Ordu Otobüs Bileti Alın Karadeniz Günlerinizi Başlatın!

Karadeniz’in incisi Ordu için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego yönlendirmesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

1963 - 1964 senesinde Ordu'nun Ünye çevresinde yapılan arkeolojik kazı ve tetkiklere göre Ordu şehrinde yerleşime ve uygarlık eserlerinin verilmesine Milattan Önce 15 bin senesinde başlanmıştır. Yine en eski yerleşme alanlarından biri de Mesudiye ilçesidir. Bu ilçe de Prehistorya ve daha sonraki Eski Tunç dönemlerine ait bir çok bulgularda ele geçmiştir. Bu topraklarda bundan dolayı Hitit ve Frigler’inde egemenliği görülmektedir. Ordu kentinde ilk yerleşme alanı Milattan Önce VIII. yüzyılında Niletli Kolonistlerce başlatılmıştır. Niletli Kolonistlerce Kotyora (Cotyora) adı ile kurulan ilk kentin yeri günümüzde bilinmemektedir. Ordu bölgesi Nedler ve Perslerin yaşantısına da barındırmıştır. Helenistik, Roma, Bizanslıların hakimiyet sürdüğü Cotyora zamanla ehemmiyetini ve canlılığını yitirmiştir. Selçuklu Türkleri ( Danişmentliler, Hacı Emiroğulları gibi) Osmanlıların egemenliği altına geçen Ordu İli Cotyora’dan sonra 14. yüzyıl da kentin 4 km güneyinde günümüzdeki Eskipazar’da Bayramlı ismiyle kurulmuştur. Ordu ilçesi 1920 senesi boyunca Trabzon Vilayetine bağlı bir kaza merkezidir. 1923 senesinde Sancak adı Vilayet olarak değiştirilmil günümüzdeki Ordu Vilayeti olarak yerini korumuştur. Günümüzde olduğu gibi 18 ilçesi 5 bucağı 65 belediyesi 505 köyü ve 327 mahallesi bulunmaktadır.

 

Karadeniz Atmosferini Ordu’da Soluyun!

Güzel Karadeniz'imizin keşfedilmeye değer kentlerinden biri olan Ordu, tüm güzellikleri ve tarihi yapıtlarıyla kendisini keşfedecek seyahat severleri bekliyor. Bu güzel şehrimizden sevdiklerinize mısır ekmeği ve fındık hediye olarak alabilir, hala sürdürülmekte olan kültürel el sanatlarını anı olarak yanınızda götürebilirsiniz. Baston, oyalı yemeniler, ahşap sepet, yakma resim, el üretimi kaval ve klarnet gibi el sanatları ürünleri ile Ordu anılarınızı canlı tutabilirsiniz. Ordu otobüs biletiniz ile Ordu mutfağının zengin yemek kültürü sayesinde bu şehrimizde balık, pancar, mısır ve fındık ile lezzetlendirilmiş sofralarda pancar çorbası, pancar sarması, melocan kavurması, keşkek, galdirik kavurması, msır ekmeği, hamsi pilavı, hamsili içli tava, hamsi buğulama, turşu kavurması gibi çeşidi bol lezzetler ile tanışacaksınız. Ordu ülkemizdeki birçok kent gibi hayranlık uyandıran eşsiz güzelliklere, tarihi yapılara, parklara, vadilere, göllere sahip olup Ordu otobüsünüz ile şehre vardığınızda Boztepe'ye çıkıp buradaki seyir teraslarından Ordu'nun manzarasını doyasıya izleyerek şehrin Karadeniz manzarasına bir kuş bakışı yapmanızda fayda var.

 

 

Karadeniz Huzurunu Ordu’da Yakalayın!

Ordu otobüs biletiniz ile yaşayacaklarınız, tadacaklarınız tabi ki bunlarla da sınırlı değil; parkları, çay bahçeleri, ormanları, milli parkları, yaylaları ve mağaraları ile her köşesinde, her taşında bir güzellik göreceğiniz Ordu günleriniz boyunca Karadeniz rüzgarıyla bezenmiş huzurunuza kavuşacaksınız. Ordu'daki gezi rotanıza şehrin geçmişindeki izleri bünyesinde barındıran müzelerden bilgi sahibi olabilir, tarihe tanıklık edebilirsiniz. 1987 senesinde ziyaretçilerin hizmetine açılan Ordu Müzesi, üç katlı bir konaktan ibaret olup müzenin ilk katında ise etnografik eserler sizleri fazlasıyla etkileyecektir. Ordu'da piknik yapıp doğa ile iç içe bir vakit mi geçirmek için en yüksek görsellikteki Asarkaya Milli Parkı doğanın içerisinde huzurlu bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Ordu'da yerli yabancı turistlerin uğrak noktası olan Ordu kaleleri eşsiz doğa manzaralarına da sahiptir. Fatsa'da konumlanan Bolaman Kalesi, geçmişten bugüne kadar gelebilmiş tarihi yapıtlardan biri olup sizlere tarih ve doğayı bir arada sunacaktır. Yaz aylarında Ordu'da bulunacak olursanız, Karadeniz'in hırçın sularında ve tertemiz kumsallarında Ordu'nun tadını çıkartabilirsiniz. Yaz mevsiminde Çaka Kumsalı, Mavi Dünya Plajı ve Efirli Plajı keyfini sizler de çıkarabilirsiniz. Ordu otobüs biletiniz ile yeşili ve doğasıyla gören herkesi etkileyen Gaga Gölü’nde huzur dolu anılar biriktirirken, Hoynat Adası Ordu’nun bir başka güzel yüzü olup sizlere Karadeniz eşliğinde müthiş bir manzara sunacaktır.

Ordu otobüs biletinizi satın aldıktan sonra bloğumuzdaki Ordu hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ORDU OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Ordu Otogarı İle, Karadeniz Atmosferine Kavuşun!

Ordu Karadeniz’in hem doğası hem tarihi hem de nüfusu bakımından en özel şehirlerinden biridir. Ord Otogarı çok eski yıllara dayanan tarihi sebebiyle değişme kararı alınmış ve hala bu çalışmalar devam ettirilmektedir. Yeni yapılacak olan Ordu Otogarı’nın 22.000 m2lik bir alana yapılması planlanıyor. 50’den fazla otobüs firmasının hizmet verdiği Ordu Otogarı’nda 20 peron bulunmaktadır. Yeni yapılan çalışma ile bu sayının 40’a ulaşacağı planlanmaktadır. Karadeniz Sahil Yolu üzerinde olan Ordu Otogarı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

 

Ordu Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0452 225 01 39

Adres:

  •  Otogar, 52200 Merkez/Ordu

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
873 Km
10 Saat
531 Km
6 Saat
884 Km
11 Saat
695 Km
8 Saat
1124 Km
14 Saat
867 Km
10 Saat
490 Km
6 Saat
1111 Km
13 Saat

ORDU OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ORDU HAVA DURUMU

Pazartesi
2℃
/
2℃
Salı
1℃
/
1℃
Çarşamba
2℃
/
2℃

ORDU OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ordu otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Ordu seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Kanberoğlu Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Görele Seyahat, Görele Seyahat, Golden Turizm, Rize Ses Seyahat, Tokat Yıldızı, Sahil Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Sakarya VIB, Giresun Seyahat, Ünye Birlik Seyahat, Öz Has Bingöl firmalarıdır.

En ucuz Ordu otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Ordu varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 39 TL’dir.

ORDU KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ORDU - SAMSUN
45 TL
2s 55d
ORDU - İSTANBUL
150 TL
11s 0d
ORDU - ANKARA
120 TL
9s 30d
ORDU - TRABZON
50 TL
2s 20d
ORDU - SAKARYA
150 TL
9s 0d
ORDU - İZMİT
150 TL
9s 30d
ORDU - ÇORUM
120 TL
5s 45d
ORDU - DÜZCE
150 TL
8s 0d

ORDU VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ANKARA - ORDU
120 TL
8s 30d
SAMSUN - ORDU
40 TL
2s 45d
İSTANBUL - ORDU
160 TL
13s 30d
TRABZON - ORDU
39 TL
3s 0d
İZMİT - ORDU
160 TL
13s 30d
SAKARYA - ORDU
150 TL
10s 0d
ÇORUM - ORDU
110 TL
5s 30d
DÜZCE - ORDU
140 TL
9s 40d

ORDU İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Gülyalı
Hüsem Dinlenme Tesisleri
Sahil Caddesi Gülyalı
452 811 20 29
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder