1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Osmaniye Otobüs Bileti

EN UCUZ OSMANİYE ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

OSMANİYE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Osmaniye otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Osmaniye otobüs bileti 33 TL olup bu sefer Gaziantep - Osmaniye arasında düzenlenmektedir. Osmaniye varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Astor Seyahat, Özlem Batman Turizm, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Yeni Mardin Dilmenler, Metro Turizm, Ben Turizm, Öz Gülaras Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, As Adana Seyahat, Özlem Diyarbakır, Özlem Cizre Nuh, Midyat Seyyidoğlu Turizm, Adıyaman Anka Turizm, Özel Diyarbakır firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Osmaniye seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

OSMANİYE HAKKINDA

Osmaniye Otobüs Bileti Alın, Tarihin Tozlu Sayfalarını Aralayın!

Osmaniye için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Tarihin ilk dönemlerinden itibaren Osmaniye etrafında yerleşik uygarlıkların var olduğunu kanıtlamıştır. Hitit, Pers, Roma, Bizans, Osmanlı uygarlıklarının hüküm sürüp kültürel eserlerini geride bıraktığı Osmaniye, günümüzde tam manasıyla açık hava müzesi niteliği taşımaktadır. 1996 yılında il statüsüne kavuşan Osmaniye, sanayi ve tarım olanakları ile ülkemiz ekonomisine kaynak sağlamaktadır.

Osmaniye İle Tanışın!

Osmaniye’ye yapacağınız yolculukta, otobüs, uçak, feribot ya da tren kullanabilirsiniz. Osmaniye Otogarı ve Tren Garı Osmaniye’nin merkezinde bulunmaktadır. Dolayısıyla bu kente ulaşımda tren ya da otobüs kullanacak olursanız, direkt Osmaniye şehrine varıp, gezinize hemen başlayabilirsiniz. Bu kente uçak ile gelmeyi isterseniz, Adana ve Gaziantep havalimanlarını kullanabilir, bu şehirlerden de Osmaniye seferli otobüsler ile Osmaniye’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Feribot kullanmayı isteyen gezginler, İskenderun Limanı’nı kullanmalı, buradan da yine yapacağınız kısa otobüs yolculuğu ile Osmaniye’ye varabilirsiniz. Çukurova’nın bereketli topraklarındaki Ceyhan Nehri’nin kenarında bulunan Osmaniye’ye tam manasıyla bir açık hava müzesi niteliği konmuştur. Sayısız seçeneklerinizden oluşacak olan gezi planınızı şimdiden oluşturmanızı tavsiye ederiz. Kadirli ilçesi sınırlarında bulunan Aslantaş Açık Hava Müzesi’ne gezi düzenleyerek, tarih içinde yolculuk yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Milattan Önce sekizinci yüzyıldan kalma kale ve şehir kalıntıları bulunan bu alan oldukça etkileyicidir. Geç Hitit Dönemi’nden Asurlular Dönemi’ne dek bu civardan gelip geçen uygarlıkların geride bıraktığı eserler arasında enfes fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından görebileceğiniz yer Bodrumkale-Kastabala Şehri. Osmaniye kent merkezine on beş kilometre uzaklıkta olan Bodrumkale- Kastabala tarihi şehir, Osmaniye’nin Kesmeburim Köyü’nde bulunmaktadır. Romalılardan kalma antik tiyatro, sütun, hamam, kilise ve kale kalıntıları oldukça iyi durumdadır. Osmaniye gezinize muhakkak dahil etmeniz gereken Bodrumkale- Kastabala Antik Kenti’ne Osmaniye’den kalkan otobüsler ile kolayca ulaşmak mümkündür. 

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bululan Karatepe Aslantaş Geç Hitit Kalesi'ni, Osmaniye seyahatinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Milattan Önce sekizinci yüzyılda inşa edilmiş olan bu kale, Geç Hitit Dönemi’nde kendisini Adana Hükümdarı olarak tanımlayan Asativatos tarafından inşa ettirilmiştir. Karatepe Aslantaş Geç Hitit Kalesi’nin manzarası muhteşemdir. Bu tırmandığınızda enfes fotoğraflar çekerek manzaranın tadını doyasıya çıkarmak mümkün. Tertemiz havası ve tarih kokan topraklarıyla Osmaniye, gezilmesi gereken bir lokasyondur.

Tarih ve Kültürün Buluştuğu Nokta: Osmaniye

Ala Camii'den etkilenmemek elde değildir! Milattan Sonra beşinci yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan bu yapı, Romalılar tarafından manastır olarak inşa edilmiş, on ikinci yüzyıla dek de öyle kullanılmıştır. Dulkadiroğlu Beyliği’nin hükümdarlığı ile birlikte, camiye dönüşmesi on beşinci yüzyıla dayanan Ala Cami, günümüzde hala kullanılmaktadır. Tarihsel manada büyük bir ruhu olduğunu söyleyebileceğimiz Ala Camii’yi ziyaret ederek fotoğraflamak, Osmaniye gezinize bambaşka bir anlam katacaktır. Kadirli ilçe merkezinde bulunan Ala Camii’ye Osmaniye merkezden bineceğiniz otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

Osmaniye gezisi, ufkunuzu açmakla kalmayıp, geride muhteşem gezi anıları bırakmanızı sağlayacak bir seyahat yaşatacaktır gezginlere. İklimi oldukça yumuşak olan Osmaniye’ye dört mevsim yolculuk yapmak mümkün. Engin tarihimize ev sahipliği yapan Türkiye'miz in nadide şehirlerinden Osmaniye'yi planlarınızın arasına katabilirsiniz!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Osmaniye otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Osmaniye otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Osmaniye hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

OSMANİYE OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Osmaniye Otogarı İle, Keşfinizi Başlatın!

Osmaniye tam bir liman kenti olması, mutfağı ve tatiller için gizli kalmış köşeleri ile özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Şehrin değişen ihtiyaçlarına ve zamana göre yenilenerek 2011 yılında açılan Osmaniye Otogarı ise, merkezde inşa edilmiş olup yolculuğunuz öncesi ve sonrasın verdiği en özel hizmetleri ile tüm beklentilerinizi karşılayabilecek kapasitededir. Osmaniye Otogarı pek çok ulusal veya yerel otobüs firmalarının hizmetlerini yolcular ile buluşturmakta, şehrin tüm şehirlerarası ve ilçelerarası ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


Osmaniye Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0328 814 80 82
  • 0328 814 80 89

Adres:

  •  İskender Türkmen Cad., Osmaniye Merkez/Osmaniye

POPÜLER OSMANİYE OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1027 Km
12 Saat
573 Km
7 Saat
955 Km
11 Saat
437 Km
5 Saat
990 Km
12 Saat
804 Km
10 Saat
714 Km
8 Saat

OSMANİYE OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

OSMANİYE HAVA DURUMU

Çarşamba
17℃
/
17℃
Perşembe
17℃
/
17℃
Cuma
17℃
/
17℃

OSMANİYE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Osmaniye otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Osmaniye seferi düzenleyen otobüs firmaları; Astor Seyahat, Özlem Batman Turizm, Öz Has Bingöl, Cesur Bingöl Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Yeni Mardin Dilmenler, Metro Turizm, Ben Turizm, Öz Gülaras Turizm, Isparta Petrol Turizm Yeni, As Adana Seyahat, Özlem Diyarbakır, Özlem Cizre Nuh, Midyat Seyyidoğlu Turizm, Adıyaman Anka Turizm, Özel Diyarbakır firmalarıdır.

En ucuz Osmaniye otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Osmaniye varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 33 TL’dir.

OSMANİYE KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

OSMANİYE - ŞANLIURFA
150 TL
4s 0d
OSMANİYE - GAZİANTEP
200 TL
1s 30d
OSMANİYE - ANKARA
100 TL
8s 29d
OSMANİYE - KONYA
120 TL
5s 30d
OSMANİYE - MERSİN
130 TL
2s 30d
OSMANİYE - İSTANBUL
150 TL
14s 1d
OSMANİYE - AKSARAY
100 TL
5s 0d

OSMANİYE VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

GAZİANTEP - OSMANİYE
33 TL
1s 45d
ANKARA - OSMANİYE
100 TL
7s 15d
KONYA - OSMANİYE
100 TL
6s 15d
İSTANBUL - OSMANİYE
120 TL
15s 0d
DİYARBAKIR - OSMANİYE
100 TL
6s 31d
ADANA - OSMANİYE
100 TL
1s 0d
ŞANLIURFA - OSMANİYE
120 TL
4s 30d
MERSİN - OSMANİYE
100 TL
2s 30d

OSMANİYE İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Osmaniye
Tufan Usta Dinlenme Tesisleri
555 994 81 40
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder