TELEFON KODU
322
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
-
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
2

POZANTI OTOBÜS BİLETİ

En uygun Pozantı otobüs biletini hemen satın al!


Pozantı seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Pozantı otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Pozantı’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Pozantı Otogarı, 3 günlük Pozantı Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

POZANTI HAKKINDA

Pozantı Otobüs Biletiniz ile Toroslar'ı Zorlayın!

Adana’nın oksijeni bol dünyası Pozantı için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Akdeniz’in bereketli ve ihtişamlı topraklarından olan, tarihi ile değerini ikiye katlayan Pozantı’nın bilinen ilk tarihi, MÖ 1000’li yıllara dayanmaktadır. Adana’nın en büyük ikinci ilçesi olan Pozantı, içerdiği tarihi ve turistik yerler bakımından sık sık ziyaret akınına uğruyor. Pozantı sahip olduğu toprak zenginliğinden dolayı tarihi boyunca dikkat çeken bir konumda yer almıştır. Tarihi boyunca Pozantı’ya çeşitli milletler tarafından değişik isimler verilmiştir. Pozantı’nın ilk çağlarda adı Pendonsis veya Pendosis idi. Araplar El Bedendum demişler, Türkler de Bozantı ismini vermişlerdir. Derin bir geçmişe sahip olan Pozantı tarihi boyunca pek çok ihtişamlı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu topraklarda sırası ile Hititler, Asurlular, Babilliler, Bizanslılar, Emeviler ve Abbasilerin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilinmektedir. Malazgirt Muharebesinden sonra Türk tarihi de başlayan Pozantı, şu an ise bağlı bulunduğu Adana’nın en büyük ve merkez ilçelerinden biri olarak bizlere kendisini açıyor. Pozantı üzerinde barındırdığı her topluluğa bereketini ve tüm güzelliğini sergilemiştir. Tarih ve doğayı iç içe Akdeniz atmosferinde yaşayacağınız seyahatinizi Kozan otobüs biletinizi alarak en kısa sürede başlatabilirsiniz.

Pozantı Yaylalarının Havası ile Nefes Alın!

Pozantı otobüs biletiniz sayesinde Adana’nın bu eşsiz ilçesine ulaştığınızda eğer mevsim kışsa kar ile karşılaşmanız sizleri şaşırtmasın. Toros Dağları’nın en yüksek noktalarında kurulan Pozantı, her zaman serin ve bir yayla edasında sizleri karşılayacaktır. Tekir Yaylası’na gittiğinizde etrafınızı sarmalayan yemyeşil bir dünyanın içinde bulacaksınız. Eğer mevsim sonbaharsa fotoğraf makinelerinizi de yanınıza almanız da yarar olacaktır. Çünkü Tekir tam bu mevsimde sizlere eşsiz görsellikler sunacaktır. Yine Belemedik Yaylası hala bakir olan doğası ile sizleri büyüleyecektir. Zengin doğa manzaraları ile Belemedik’de Çakıt suyu etrafına kurulmuş taş ve ahşap evlerde dinlenebilir, doğa ile başbaşa zamanlar geçirerek tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Pozantı otobüs biletiniz ile yaban hayatı yaşayabileceğiniz Belemedik yaylasına doğru bir de siz yola çıkın!

Pozantı Yeşilinde ve Mutfağında Kendinizi Bulacaksınız!

Pozantı yemyeşil doğası ve masmavi suları ile sizleri en kısa sürede büyüleyecektir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Pozantı otobüs biletiniz sayesinde huzur dolu bir dinlenmeye de lezzet dolu sofralara da hazır olun. Sebebi her ne olursa olsun, eğer Pozantı’ya yolunuz düşmüşse ister istemez lezzetli ve kimi bünyeler için ağır yemeklerle buluşmanız kaçınılmazdır. Pozantı’ya geldiğinizde Adana Kebabı, Babagannuş, Yüksük Çorbası, Analı Kızlı Çobası’nı tadabilirsiniz. Ana yemeğin üstüne çeşitliliği ile dikkat çeken künefe, karsambaç veya bici bici gibi tatlılarla final yapabilirsiniz. Çukurova Gurmeliğe giden yol olarak adlandırabileceğiniz bu rotayı eğer et yemek istemiyorsanız bile en azından şalgam içerek Adana’ya has bir lezzeti tadarak değerlendirebilirsiniz. Pozantı sizlere kendisini böylesine açmışken siz de valiziniz ve Pozantı otobüs biletiniz ile yola çıkın, tüm bu atmosfer sizleri de sarsın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Pozantı otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Pozantı otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Pozantı hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POZANTI OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

POZANTI İÇİNDE NELER YAPILIR?

SEFER DÜZENLEYEN OTOBÜS FiRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.
YOLCULUK NE KADAR SÜRER?
Şehir
Km
Süre
OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR
POZANTI HAVA DURUMU
Cumartesi
/
Pazar
/
Pazartesi
/
POZANTI İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ
Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Pozantı
Pozantı Akün Dinlenme Tesisleri
Pozantı
Adana Pozantı Tesisi
Shel 01470 Yolu Pozantı Adana
322 581 31 53

YENİ ROTALAR

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar