1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Rize Otobüs Bileti

EN UCUZ RİZE ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

RİZE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Rize otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Rize otobüs bileti 25 TL olup bu sefer Trabzon - Rize arasında düzenlenmektedir. Rize varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Yeşil Artvin Ekspres, Golden Turizm, Rize Ses Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Tokat Yıldızı, Prenskale Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Yeniden As Bafra Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Öz Has Bingöl, Sahil Seyahat, Malatya Zafer Turizm, Öz Elbistan Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Rize seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

RİZE HAKKINDA

Rize Otobüs Bileti Alın Güzelliğin Keşfine Çıkın!

Rize için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

M.Ö 1000 li yıllara dayanan Rize, sınırlı bir tarihe sahip olup bölgeye hakim olan orman dokusu sebebiyle, tarihi dönemleri ile ilgili malumatlara ışık tutacak arkeolojik bulgular da günümüze kadar ortaya çıkarılamamıştır. Şehrin tarihi ancak komşu şehirlerin ve bölgelerin tarihleri ile bağlantılı bir şekilde ele alınmıştır. Rize şehrinin ismi ile ilgili olarak değişik konseptler ileri sürülmüştür. Bunlar yunanca pirinç anlamını taşıyan Rhisos, Rumca'da ise "Rıza" olarak dağ eteği anlamında kullanılmıştır. Osmanlıca'da ise Rize, ufak kırıntı ve döküntü anlamını taşımıştır. Cumhuriyet devrine kadar mutasarrıflık merkezi olan Rize, 20 Nisan 1924 senesinde il olmuştur. Günümüzde Rize şehrinin 12 ilçesi bulunmaktadır.

Yeşilin Ve Pusun Eşsiz Güzelliğiyle Buluşun

Rize, ülkemizin Karadeniz Bölgesi'ndeki en stratejik ve gelişmiş turizm bölgelerinden biridir. Genellikle bahar ve yaz aylarında ülkemizin her bölgesinden onbinlerce kişinin ziyaret ettiği ayrıca yabancı turistlerinde ilgi odağı olduğu Rize'de eşsiz güzellikler yer almaktadır. Bambaşka bir deneyim yaşayarak yeşilin, dağların, yaylaların ve samimi insanlarının donattığı Rize'ye hemen yolculuk planları yapmalısınız. Geçireceğiniz her bir dakikanın vereceği keyifle tatil bitmesin isteyeceksiniz. Bol seçenekli turizmin, özellikle de yayla turizminin ülkemizdeki ilk yerlerinden biri olan Rize'nin sunduğu eşsiz doğaya hayran kalacaksınız. Öncelikle Rize'ye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Rize Kalesi, hem şehir merkezine olan yakınlığı hem de görkemli yapısıyla görülmeye değer bir tarihi kaledir. Ardından Ayder Yaylasının muhteşem güzelliğiyle kendinizden geçeceksiniz. Bol oksijenli toprakları ve görülmeye değer doğası ie Ayder Yaylası 1987 senesinde turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. 1994 senesinde ise milli park olarak kayıtlara geçmiştir. Rize'ye olan uzaklığı 69 kilometreye dayanmaktadır. Ölmeden önce mutlaka gidip görmeniz gereken bir yayla olan Ayder Yaylası tüm güzellikleri içinde barındırır. Dağın ortasında bulunan kaplıcalarında konaklayarak huzurlu vakit geçirebilir, yaylasına çıkarak eşsiz güzelliği karşısında kamp yapabilir, samimi ve eğlenceli laz yerel halkıyla vakit geçirerek Rize'yi daha iyi tanıyabilirsiniz. Hemşin Evleri'de görülmesi gereken yerler arasındadır. Önemli kültürel değerlere sahip olan Hemşin Evleri genellikle konak türünden yapılmıştır. Evlerin yapımında taş malzeme kullanılmış olup evlerin üst kısımları ahşap işlemelidir. Yeşilin diyarında yapılmış olan bu evleri mutlaka görmenizi hatta fotoğraflayıp anı ölümsüzleştirmenizi öneririz. Kaçkar Dağı Milli Parkı'nda görebilceğiniz birçok nadir güzellikler bulunmaktadır. Ender rastlanan bitki ve kelebek türlerinden dolayı özel olan bu parkta göller, çayırlar, ormanlar, buzul vadileri, dağ horozu, sansasır, yaban keçisi bulunmaktadır. Ülkemizin eşsiz şehirlerinden biri olan Rize'de doğa ile iç içe dereler üzerine yapılmış birçok köprü vardır. Geneli taştan yapılmış olan bu köprülerin bazıları en az 100 yaşındadır. 12 metrelik yüksekliği 30 metre uzunluğunda olan Mikron Köprüsü Fırtına Vadisi'nde bulunmaktadır. Çamlıhemşin'e yakınlığından dolayı birçok turisti çekmektedir. Sizinde yolunuz Rize'ye düşerse, şehrin köprülerini mutlaka görmenizi öneririz. Rize'de yolu biraz zahmetli dar yollardan geçilerek ulaşım sağlanan ama varılınca tüm sıkıntıları bir kenara bıraktırcak ve kendine hayran edecek güzelliğe sahip 30 metre yükseklikten tüm güzelliklerini döken bir şelale olan Palovit şelalesi de görülmeye değerdir. Rize'deki gezi rotanıza Palovit Şelalesi'ni eklemelisiniz.

Eşibenzeri Olmayan Bir Mutfak: Rize Mutfağı

Rize'ye gelinir de eşi benzeri bulunmayan mutfağından tadılmaz mı? Laz böreğinden, hamsili pilava birçok çeşitin yer aldığı yemekler sizleri bekliyor. Pırasa ve ayıklanmış hamsiler karıştırılır. Un katılarak bir ekmek hamuru oluşturulur. Mısır unuyla yapılmış olan bu karışıma süt de eklenir. Bu yemeğe hamsikoli yemeği denir ve Rize'de mutlaka tadılmazı gereken lezzetlerdendir. Laz Böreği ise Rize'de yenmesi gereken diğer lezzetlerdendir. Adı börek olarak anılsada aslında bir tatlı türüdür. Hamurların arasına yereyağı ve soğuk muhallebi katılan bu börek şerbet dökülerek servis edilir. Laz böreği ise unutamayacağınız lezzetler arasına girecektir. Ayrıca mıhlamanın tadına bakılmadan Rize'yi gezdim demek mümkün değildir. Eşsiz bir lezzet olan mıhlamayı şiddetle öneriyoruz. Şehir plaka kodu 53 olan bu şehrimizde yazlar ve kışlar ılık ama her mevsim bol yağmur yağışlı geçeler. Türkiye'nin de en çok yağış alan bölgesidir. Senenin 140 günü yağışlı geçer bu ilimizde. Karadeniz'in güzel nimetlerinden olan Rize'den sevdiklerinize çeşit çeşit hediyeler alabilmeniz mümkündür. Geneli şehre has olan kadınların el emeğinden geçen eşyalar yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Oyma ağaç eşyalarından, kemençeye, anahtarlıktan sepetlere, halılardan kilimlere kadar birçok şeyi rahatlıkla bulup satın alabilirsiniz. Ayrıca Rize'den çay, anzer balı, hasır iskemle, bakır eşyalar, mısır ekmeği de satın alınabilir. Karadeniz'e yolunuz düşerse, Rize'nin alışılmış dışı kimliği sizi içine alarak bağlayacaktır. Keyifli ve Huzurlu bir tatil için Rize çok güzel bir fırsat.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Rize otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Rize otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Rize hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

RİZE OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Rize Otogarı İle, Yemyeşil Bir Dünya’da Uyanın!

Rize Karadeniz’in ulaşım yönünden en çok rağbet gören şehirlerinden birini oluşturmaktadır. Rize Otogarı 1990’lı yıllarda hizmete açılmış olup, halen bu otogar ile hizmetlere devam edilmektedir. Genellikle yerel otobüs firmalarının sık sefer düzenlemesinin yanında ulusal otobüs firmalarının da rağbet gördüğü Rize Otogarı Karadeniz Sahil Yolu yakınlarında kurulmuştur. Sahil Otoyolu Projesi ile önemi artan Rize Otogarı şehrin ve yörenin tüm ihtiyaçlarına karşılık vermek için sık sık değişime uğramaktadır.

 

Rize Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0464 223 38 51
  • 0464 223 47 76

Adres:

  •  Reşadiye, 53100 Rize Merkez/Rize

POPÜLER RİZE OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1223 Km
15 Saat
896 Km
11 Saat
1234 Km
15 Saat
1146 Km
14 Saat
1488 Km
18 Saat
713 Km
8 Saat
336 Km
4 Saat
1461 Km
18 Saat

RİZE OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

RİZE HAVA DURUMU

Çarşamba
13℃
/
13℃
Perşembe
12℃
/
12℃
Cuma
14℃
/
14℃

RİZE OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Rize otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Rize seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Yeşil Artvin Ekspres, Golden Turizm, Rize Ses Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Tokat Yıldızı, Prenskale Seyahat, Cesur Bingöl Turizm, Prenskale Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat, Lüks Artvin Seyahat, Öz Has Bingöl, Sahil Seyahat, Malatya Zafer Turizm firmalarıdır.

En ucuz Rize otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Rize varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 25 TL’dir.

RİZE KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

RİZE - SAMSUN
120 TL
8s 15d
RİZE - ORDU
60 TL
5s 0d
RİZE - GİRESUN
60 TL
3s 30d
RİZE - İSTANBUL
176 TL
17s 0d
RİZE - ÇORUM
120 TL
11s 30d
RİZE - İZMİT
130 TL
15s 0d
RİZE - ANKARA
140 TL
13s 29d
RİZE - ARTVİN
60 TL
3s 0d

RİZE VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

SAMSUN - RİZE
100 TL
9s 0d
İSTANBUL - RİZE
150 TL
23s 30d
ANKARA - RİZE
130 TL
13s 0d
İZMİT - RİZE
160 TL
16s 10d
SAKARYA - RİZE
140 TL
14s 45d
ÇORUM - RİZE
120 TL
8s 46d
ARTVİN - RİZE
50 TL
3s 45d
GİRESUN - RİZE
45 TL
4s 15d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder