TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

SAFRANBOLU OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Safranbolu otobüs biletini hemen satın al!


Safranbolu seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Safranbolu otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Safranbolu’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Safranbolu Otogarı, 3 günlük Safranbolu Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

SAFRANBOLU HAKKINDA

Safranbolu Otobüs Bileti Alın Bambaşka Evlerde Uyanın!

Karabük’ün eşsiz güzellikteki ilçesi Safranbolu için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Safranbolu Homeros’un İlyada Destanın’da geçen Paflagonya bölgesinde yer aldığı görülmüştür. Bilinen ilk tarihi MÖ 3000’li yıllara dayanan Safranbolu topraklarına bu şehri bir İyon prensi tarafından kurulmuştur.Flaviopolis, Theodoropolis, Hadrianopolis, Germia ve Dadibra (Dadybra) gibi antik şehirlerinin kazılarında Safranbolu hakıında geniş bilgilere ulaşılmış olup, bölgedeki bilinen ilk medeniyetlerin Hititlerin komşuları olan Gaspalar ve Zalpalar olduğu anlaşılmıştır. Şehir sırası ile Hititler, Frigler, dolaylı yoldan Lidyalılar, Persler, Helenistik Krallıklar (Pondlar), Romalılar (Bizans), Selçuklular, Çobanoğulları, Candaroğulları’na ev sahipliği yapmış ve son olarak da Osmanlı Devleti’nin himayesine girerek bugünki evlerin oluşum sürecini de başlamıştır. Şehir 18. Ve 19.yy içerisinde inşa edilmiş olan çok özel mimarideki evlerinin ilk günkü şekliyle hala kalması, İpek Yolu üzerinde konaklama yerlerinden biri olması sebebiyle de Safranbolu’ya geldiğinizde en eski izlerin bile silinmeden korunduğuna tanık olacaksınız.

Bir Dünya Kenti: Safranbolu

Safranbolu otobüs biletinizi alarak yola çıktıktan sonra fark edeceksiniz ki aslında hala bozulmayan şeyler var. Safranbolu evleri, doğası ve hala eskimeden yaşattığı kültürü ile Karadeniz’in en yüksek bayraklarından biri olmaya devam ediyor. Yıl içerisinde sürekli misafir ettiği yerli ve yabancı turist kapasitesi ile de turizmimizde önemli bir yer tutan Safranbolu’ya vardığınızda eskimeyen bir zamana, bambaşka zamanlarda tanıklık edeceksiniz.  Safranbolu modernleşmeye karşı çıkmış mimari gelenekleri, özellikle yarı ahşap, üç odalı Pontian Yunan stilinde depreme dayanıklı evlerini korumuştur. UNESCO tarafından 17 Aralık 1994 tarihinde Dünya Miras Listesi'ne alınarak "Dünya Kenti" unvanını almıştır. Safranbolu evleri toprağın dibine yapılmadığı için depreme dayanıklılığı, binaların birbirini kapatmadığı örüntüsü ve bembeyaz renkleri ile bizlere hem nostaljik, hem de çok farklı zamanlardan sesleniyor.

Safranbolu otobüs bileti ile kendinize mükemmel bir ziyafet çekebilmeniz de mümkün. Osmanlı kültürünün harmanlandığı Safranbolu sofrasının olmazsa olmazı Safran bitkisidir. Safran Çayı ve Safranlı Pilava eşlik ettirmek için ise, minicik sarılmış etli yaprak sarmalarını, Peruhi mantısını, Cevizli Yayım’ı seçebilir yanına ise, sadece burada bulabileceğiniz buz gibi bir Bağlar Gazozu açabilirsiniz. Safranbolu’ya gittiğinizde bir diğer bulabileceğiniz güzellik ise yeşil elma, kekik ve kuşburnunun harmanlanarak kaynatıldığı, bal ile servisin yapıldığı bu şifa deposunu içmek olacaktır.

Yıkılmayan ve Eskimeyen Sıcak Bir Evdir Safranbolu!

Alacağınız bir Safranbolu otobüs bileti yaşayacağınız güzellikler bunlarla sınırlı değil. Lokumu ve binbir derde deva Safranlı Zerde Tatlısı’nı yediğinizde Osmanlı Dönemimizde hissetmeniz fazlasıyla mümkün. Safranbolu’da geçireceğiniz tüm zamanlar boyunca bambaşka bir devrin günlerini yaşayacaksınız. Geçmişinin izlerini hala taşıyan eşsiz güzellikteki Safranbolu Ev'leriyle tanışmak, yaşayacağınız en özel seyahatlerden birini gerçekleştirmek için hemen Safranbolu otobüs biletinizi alın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Safranbolu otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Safranbolu otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Safranbolu hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

SAFRANBOLU HAVA DURUMU

Pazar
-3℃
/
-2℃
Pazartesi
-3℃
/
-3℃
Salı
-9℃
/
-9℃

SAFRANBOLU KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

SAFRANBOLU - BOLU
40 TL
2s 45d
SAFRANBOLU - İZMİT
90 TL
4s 20d
SAFRANBOLU - KARABÜK
15 TL
0s 15d
SAFRANBOLU - KASTAMONU
30 TL
1s 45d
SAFRANBOLU - ANKARA
40 TL
3s 0d
SAFRANBOLU - SAKARYA
80 TL
4s 0d
SAFRANBOLU - BURSA
100 TL
7s 30d

SAFRANBOLU VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - SAFRANBOLU
105 TL
6s 45d
BOLU - SAFRANBOLU
40 TL
2s 15d
SAKARYA - SAFRANBOLU
80 TL
3s 15d
İZMİT - SAFRANBOLU
90 TL
4s 25d
KASTAMONU - SAFRANBOLU
30 TL
2s 45d
BURSA - SAFRANBOLU
100 TL
7s 30d
BALIKESİR - SAFRANBOLU
110 TL
9s 15d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder