ŞANLIURFA BURSA OTOBÜS ​SEFERİ ÖZET BİLGİLERİ

En Hızlı Sefer 16s 30d
Sefer Düzenleyen Firma Sayısı 5
En Ucuz Fiyat 130 TL
En Düşük Fiyatlı Firma Özlem Batman Turizm

EN UYGUN ŞANLIURFA BURSA ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

 • Özlem Batman Turizm Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 14:31
  2+1
 • Astor Seyahat Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 11:00
  2+1
 • Has Diyarbakır Seyahat Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 14:30
  2+1
 • Astor Seyahat Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 15:00
  2+1
 • Astor Seyahat Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 17:00
  2+1
 • Midyat Seyyidoğlu Turizm Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 18:00
  2+2
 • Astor Seyahat Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 22:00
  2+1
 • Nevşehir Seyahat Şanlıurfa Bursa otobüs bileti
  ŞANLIURFA - BURSA
  22.09.2020 - 09:00
  2+1
100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ŞANLIURFA - BURSA GÜZARGAHI HAKKINDA

Şanlıurfa Bursa otobüs bileti için en uygun fiyatlar govego.com'da.

Şanlıurfa Bursa otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Şanlıurfa Bursa Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Şanlıurfa Bursa otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Şanlıurfa Bursa otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Bursa Şanlıurfa Otobüs Bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Şanlıurfa Bursa arası mesafe: 1257 Km

Şanlıurfa Bursa arası sefer süresi: Ortalama 15 Saat

Şanlıurfa Bursa arası en ucuz otobüs bileti: 130 TL

ŞANLIURFA - BURSA SEFERİ DÜZENLEYEN OTOBÜS FİRMALARI

Şanlıurfa - Bursa Arası Güzergah Bilgileri

Şanlıurfa - Bursa otobüs bileti alabileceğiniz; sefer süresi, otobüs seferleri, sefer saatleri ve güzergahta yer alan dinlenme tesislerini öğrenebileceğiniz "Şanlıurfa - Bursa Arası Güzergah Bilgileri" sayfasındasınız. Dilerseniz www.govego.com üzerinden Şanlıurfa - Bursa otobüs biletinizi online olarak kolayca satın alabilir, Şanlıurfa - Bursa otobüs seferi yapan otobüs firmalarını karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa - Bursa arası mesafe yaklaşık 1212 km olup, yolculuk süresi ortalama olarak 15 saat sürüyor. Bu güzergahta sefer düzenleyen başlıca otobüs firmaları Cizre İtimat Turizm, Özlem Cizre Nuh Turizm, Star Batman Seyahat, Has Diyarbakır Turizm, Star Diyarbakır Turizm, Lüks Batman Seyahat, Öz Diyarbakır Turizm ve Özlem Diyarbakır Turizm’dir. Şanlıurfa - Bursa otobüs bileti fiyatları 80 TL'den başlıyor ancak govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde indirimli  Şanlıurfa - Bursa otobüs bileti alma ve yolculuğunuza bir adım önde başlama ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu ayrıcalıklara sahip olmak için de govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Şanlıurfa - Bursa Güzergahı Boyunca Sizi Neler Bekliyor?

Şanlıurfa Bursa arasında, karayolunu kullandığınızda Gaziantep, Osmaniye, Adana, Aksaray, Ankara ve son olarak Eskişehir gibi şehir ve illerden geçeceksiniz. İsterseniz kestirme olarak otoyolu kullanabilir, isterseniz güzergah üstündeki illere saparak yolculuğunuzu renklendirebilirsiniz. Yüzlerce yıllık bir tarihi günümüze taşıyan, yemyeşil bir şehir Bursa’ya gitmek için, binlerce yıldır pek çok kültüre ev sahipliği yapmış olan Şanlıurfa’dan yola çıkmadan önce Şanlıurfa'nın 20 km kuzeydoğusundaki yer alan 9000 yıl öncesine ait olan ve bazı bitirilmiş ve yarım kalmış insan ve hayvan şekillerinin ve aletlerin ortaya çıkarıldığı Göbekli'de gezebilir, eski bir put yapımcısının muhtemel atölyesini görebilirsiniz. Şanlıurfa'nın zengin mutfağında, çeşit çeşit kebapları, çiğ köftesi ve yöreye özgü acı kahve mırraya kadar bin bir çeşit lezzet sizi bekliyor. Ayrıca Şanlıurfa'da tarihi çarşı ve pazarlarda el dokumacılığı, tarakçılık, ağaç oymacılığı, dericilik, kürkçülük, bakırcılık, kuyumculuk ve taş süslemeciliği gibi el sanatları çok gelişmiştir. Bu tür ürünleri tarihi Urfa çarşılarından edinebilirsiniz. Şanlıurfa merkezindeki Balıklı Göl’ü gezebilirsiniz.

Sonraki durağınız Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en eski kültür merkezlerinden birisi olan, ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, İpek Yolu üzerinde yer alan Gaziantep olacak. Gaziantep’te kısa bir mola verip eşsiz yemeklerinden tadabilir, ünlü baklavasından yiyebilir, ayrıca Antepli ustaların ürettiği bakır işlerini, sedef işlemeli mobilyaları görüp, ufak tefek hediyelik eşyalardan sevdikleriniz ve kendiniz için satın alabilirsiniz. Yola devam ettiğinizde durağınız Türkiye'nin Doğu Anadolu'ya açılan kapısı olarak kabul edilen Osmaniye olacak. Yüzyıllar boyu çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde yer alan Karafenk Kalesi ve Savranda Kalesi’ni görebilirsiniz. Osmaniye’den sonra ise Güneydoğu’nun kültür başkenti Adana’ya ulaşacaksınız. Adana’nın zengin mutfağından çıkan leziz yemeklerinin tadına bakın, yaylalara gidip bir geçe çadırda yatma keyfini yaşayın ve Seyhan Nehri kenarında çayınızı içip, dağ ve doğa yürüyüşlerine katılın deriz.

Yolun devamında Aksaray’a ulaşacaksınız. Burada, Türkiye'nin 2. Büyük gölü olan ve oldukça güzel canlı türlerini de barındıran Tuz Gölü çevresinde göl çevresinde yürüyüş veya piknik yapabilir; Aksaray şehrinin 30 kilometre kadar güneydoğusu yönünde, simetrik bir huni şeklinde yükselen, sönmüş bir volkan dağı olan Hasan Dağı avcılık ve kış sporlarıyla ilgili aktivitelere katılabilirsiniz. Aksaray’dan sonra Ankara’ya geldiğinizde yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün naşının bulunduğu Anıtkabir ve Atatürk müzesini ziyaret edebilir, Ankara Kalesi'ni, Anadolu'nun tarihine ait Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni, Ankara Cumhuriyet Müzesi'ni, Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni, Ankara Etnografya Müzesi'ni, Ankara Resim Heykel Müzesi'ni, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi'ni gezebilir, saymakla bitmeyen diğer eşsiz müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Atakule'ye çıkarak 1.5 saatlik bir tur ile şehir manzarasını seyrederken de afiyetle yemek yiyebilirsiniz.

Bursa’ya varmadan önce son durağınız içinden geçen Porsuk çayının, kaplıcalarının ve yeşilin her tonunu barındıran yeşil alanlarının bulunduğu Eskişehir olacak. Eskişehir'e geldiğinizde termal turizmde önemli rol oynayan kaplıcalarından faydalanabilirsiniz. Doğal çevrenin güzelliği arasında bulunan Karakaya Mağarası, Sarıkaya Mağarası ve İnönü Mağarasındaki renk renk damlataşları görebilirsiniz.

Ve son olarak Bursa’ya ulaşacaksınız. Bursa’nın Tarihi Bursa Kapalı Çarşısı’nda hediyelik eşyadan kıyafete, rengârenk, göz kamaştırıcı ipeklerden, özel yapım havlulara her keseye uygun seçenekler bulunduran mağazaları gezebilir, Kapalıçarşı dönüşünde Bursa Koza Han’ın avlusunda kahvenizi yudumlayıp, günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Bursa’yı tepeden izlemek istiyorsanız en doğru adreslerden biri de yüzyıllık ağaçların gölgesinde, tarihi yapıların büyüsündeki Tophane’dir. Çam ve zeytin ormanlarıyla çevrili, denizin kokusunun her yerden duyulabileceği, zaman ve mekan kavramının yitip, gittiği eşsiz güzellikte bir yer olan Tirilye’de çarşısında, deniz kenarında sıra sıra dizilmiş onlarca meyhaneden birinde oturup, dalga seslerinin dinleyerek leziz mezelerin, balıkların ve rakının süslediği bir masa da oturup, keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Son olarak Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden olan ve Bursa’nın rengine renk, güzelliğine güzellik katan yerlerinin başında gelen Uludağ’da eğer daha önce hiç kaymadıysanız, profesyonel hocalar eşliğinde kısa sürede öğrenebilir, karın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Hemen bir Şanlıurfa - Bursa otobüs bileti alarak bu keyifli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz Bursa - Şanlıurfa otobüs bileti sayfamıza da göz atabilirsiniz.

govego.com ile iyi yolculuklar!

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın...

ŞANLIURFA BURSA OTOBÜS ​SEFERİ DÜZENLEYEN FİRMALARIN EN UCUZ BİLET FİYATLARI

Otobüs Firması En Ucuz Bilet Fiyatı Günlük Sefer Sayısı
Özlem Batman Turizm 130 TL 1
Astor Seyahat 150 TL 4
Has Diyarbakır Seyahat 150 TL 1
Midyat Seyyidoğlu Turizm 150 TL 1
Nevşehir Seyahat 170 TL 1
}

ŞANLIURFA HAVA DURUMU

Pazar
26℃
/
29℃
Pazartesi
22℃
/
22℃
Salı
21℃
/
21℃

BURSA HAVA DURUMU

Pazar
17℃
/
17℃
Pazartesi
16℃
/
16℃
Salı
16℃
/
16℃
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar