Otobüs Bileti Otobüs Seferleri
TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
63
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

ŞANLIURFA OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Şanlıurfa otobüs biletini hemen satın al!


Şanlıurfa seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Şanlıurfa otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Şanlıurfa’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Şanlıurfa Otogarı, 3 günlük Şanlıurfa Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

ŞANLIURFA HAKKINDA

Şanlıurfa Otobüs Bileti Alın Peygamberler Şehrinde Bir Adım Da Siz Atın!

“Peygamberler Şehri” Şanlıurfa için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Yapılan son çalışmalar ve buluşlarla birlikte başlangıç tarihinin MÖ 11000 yıllarına dayandığı görülen Şanlıurfa’da Dünya’nın en eski mabedi yer almaktadır. Urfa ve civarının Cilalı Taş Devri’nden bu yana var olduğu biliniyor. Şanlıurfa Kur’an, İncil ve Tonah’ın doğum yeri olarak kabul edilmekle birlikte Eyüp Peygamber’in de doğum yeri olarak bilinmektedir. Urfa merkez için yapılan kazı çalışmalarında ise Neolitik döneme kadar dayandığı görülmüştür. 11500 yıllık dev tarihinde Şanlıurfa’da Ebla, Akkad, Sümerler, Babilliler, Hititler, Hurri-Mitanniler, Aramiler, Asurlular, Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar gibi tarihi devletler hüküm sürmüştür. Büyük Selçuklu Devleti’nden sonra da pek çok beyliğe ev sahipliği yapan bu topraklar bu nedenle büyük değer taşımaktadır. Hala toprakları üzerinde ğek çok farklı etnik kökenden gelen insanların bulunduğu Şanlıurfa’da günümüzde Kürt, Türk, Arap, Zaza, Çerkez, Acem, Afgan ve Ermeni kökenli topluluklar yaşamaktadır.

Dünya’nın En Eski Mabedini Şanlıurfa’da Bulacaksınız!

Şanlıurfa otobüs biletiniz ile keşfi yakın zamanlarda gerçekleştirilmiş olan Anadolu’nun tarihini on bir bin yıl geriye götürmüştür. MÖ 11000 yıllarına uzanan bu bölgede, Cilalı Taş Devri’nden kalma olan bu mabetin mimari kalıntıları ve dikili taşları tarih sevdalılarını ayrıca büyüleyecek ve insanlık tarihinde dinin hangi durumda olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Kerpiçten yapılma Harran evlerinin de MÖ 2000’l i yıllardan kalma olarak Harran bölgesindeki duruşuyla ve Anadolu topraklarına bir kez daha hayran kalacaksınız. Tarihi zenginliği bitmeyen Şanlıurfa’da Roma Dönemi’ne ait kalıntılar bulunan Şuayb Şehri’ni de gezerken büyülenecek ve Şuayb Peygamber’in makamı olduğu düşünülen mağarayı keşfederken de fazlasıyla etkileneceksiniz. Mevlid-i Halil Cami’ni gezerken ise Hz.İbrahim’in hikayesini kaynağından öğrenecek, caminin büyüleyici atmosferi ve ziyarete açık olan Hz.İbrahim mağarasından oldukça etkileneceksiniz.

 

Balıklıgöl’ün Manevi Atmosferini Sizler De Yaşayın!

Şanlıurfa denince ilk aklan gelenlerden olan Balıklıgöl’ü ziyaretinizde İbrahim Peygamber’in efsanevi hikayesini öğreneceksiniz. İnanışa göre, İbrahim Peygamber’in düştüğü yer buradaki gül bahçesine, onu yakmak için hazırlanan odun ve ateş de Balıklıgöl’e dönüşmüştür. Balıklıgöl’ün içi ve çevresindeki tarihi eser ve türbeleri de gezerken manevi bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Müslümanlıkta sabrın sembolü olan Hz.Eyyüp’ün Şanlıurfa merkezinde bulunan makamında, Eyyüp Peygamber’in çile çektiği düşünülen mağarayı ziyaretinizde onun hikayesini dinlerken sabrına hayran kalacaksınız. Tarihi yolculuğunuz sadece bunlarla sınırlı olmayacak Şanlıurfa otobüs biletiniz ile Şanlıurfa’nın en eski şehir merkezi olan Eski Şehir’de tam bir Ortadoğu mimari özelliğini taşıyan örnekle karşılaşacaksınız. Ayrıca Şanlıurfa’nın Kapalıçarşısı’da ziyaret ederek baharat ve kahve kokuları eşliğinde hem şehrin tarihi ruhunu daha fazla hissedecek hem de sevdiklerinize Şanlıurfa’ya dair özel hediyeler alabileceksiniz. Tadı damağınızda kalacak olan, gerçekten vurucu lezzetlere sahip Şanlıurfa mutfağında ise aç kalmanız olasılıksız. Urfa kebabı, lahmacun, isot çömleği, çiğköfte, bostana, duvaklı pilav, haşhaş kebabı, arap lebeni, ciğer kebabının sarsıcı lezzetlerinin üzerine şıllık tatlısı yiyebilir, eğer kahve tutkunuysanız tek dikişte bitirmeniz gerekecek olan mırra kahvesini de içtiğinizde Şanlıurfa keyfini tam anlamıyla yaşamış olacaksınız.

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Şanlıurfa otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Şanlıurfa hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ŞANLIURFA OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Şanlıurfa Otogarı İle, Peygamberler Şehrini Sizler De Soluyun!

Şanlıurfa manevi tarihi, eşsiz lezzetteki mutfağı ve benzersiz kültürü ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir. 2009 yılında yenisine kavuşulan Şanlıurfa Otogarı sayesinde şehir büyük bir yükten kurtulmuştur. 60.000 m2lik bir alana kurulmuş olan Şanlıurfa Otogarı 30 peronu ve 30 gişesi ile hizmet etmektedir. İki kattan oluşan Şanlıurfa Otogarı bu yapısı ile daha düzenli bir hal almıştır. En modern şekilde dizayn edilmiş Şanlıurfa Otogarı’nda her türlü hizmetten anında faydalanabilirsiniz.


Şanlıurfa Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0414 313 26 86

Adres:

  •  Karakoyunlu, 63100 Şanlıurfa Merkez/Şanlıurfa

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
İstanbul
1329 Km
16 Saat
Ankara
875 Km
10 Saat
Bursa
1257 Km
15 Saat
Konya
739 Km
9 Saat
İzmir
1292 Km
16 Saat
Van
513 Km
6 Saat
Erzurum
469 Km
5 Saat
Çanakkale
1477 Km
18 Saat

OTOGARI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ŞANLIURFA HAVA DURUMU

Perşembe
21℃
/
21℃
Cuma
17℃
/
17℃
Cumartesi
20℃
/
20℃

ŞANLIURFA KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ŞANLIURFA - ADANA
100 TL
5s 30d
ŞANLIURFA - OSMANİYE
100 TL
4s 30d
ŞANLIURFA - ANKARA
100 TL
12s 15d
ŞANLIURFA - KONYA
120 TL
10s 29d
ŞANLIURFA - AKSARAY
120 TL
9s 30d
ŞANLIURFA - MERSİN
100 TL
6s 15d

ŞANLIURFA VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ADANA - ŞANLIURFA
100 TL
5s 30d
OSMANİYE - ŞANLIURFA
100 TL
5s 0d
MERSİN - ŞANLIURFA
100 TL
6s 2d
ANKARA - ŞANLIURFA
100 TL
11s 30d
KONYA - ŞANLIURFA
100 TL
10s 0d
AKSARAY - ŞANLIURFA
100 TL
8s 15d

ŞANLIURFA İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Birecik
Akan Dinlenme Tesisleri
Birecik
Birecik
Bozkan Dinlenme Tesisleri
Birecik
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder
GoveGo İyi yolculuklar