1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Şarköy Otobüs Bileti

EN UCUZ ŞARKÖY ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ŞARKÖY OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Şarköy otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Şarköy otobüs bileti 20 TL olup bu sefer Tekirdağ - Şarköy arasında düzenlenmektedir. Şarköy varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, İstanbul Seyahat, Şarköy Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Şarköy seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

ŞARKÖY HAKKINDA

Şarköy Otobüs Bileti Alın Keyfe Bir Adım Daha Yaklaşın!

Türk şarabının üssü, Şarköy için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Tekirdağ ilinin güzel bir ilçesi olan Şarköy, bölgede yapılan kazı çalışmalarında üzerinde yapılan araştırmalar sonucu M.Ö. 6000-3000 yıllarına ait yerleşim izleri bulunmuştur. Burada bulunan M.Ö. 1200 yıllarına ait bronz eserler, ilçe de maden döneminin ne denli etkin olduğunu göstermektedir. Şarköy’ün bulunduğu bölge de tarihte birçok medeniyetler bulunmuştur. Antik ve Bizans devri haritalarında Tristatis, Agora gibi oturma yerlerine rastlanan Şarköy, Trek Medeniyetine de ev sahipliği yapmıştır. Ancak, yerleşimleri kadar baskın bu kültüre ev sahipliği yapmamıştır. Süleyman Paşa zamanında Şehirköy ismi ile bilinen Şarköy, Anadolu'dan göç eden Yörük Türklerin söylemiyle şehirden Şar'a çevrilmiş ve Şarköy adıyla anılmıştır. Şarköy'ün hangi tarihte ilçe olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Fakat Gelibolu ilinin ilçe olması üzerine Gelibolu'dan bağlantısı kesilerek Tekirdağ iline bağlanmıştır.

Tatilcilerin Yeni Gözdesi Şarköy İle Tanışın!

Son yıllarda, Marmara denizi Şarköy’e turizm açısından önemli kazanımlar sunmuş, ilçe kendini bir turizm merkezi olarak şekillendirmeye başlamıştır. Tatil planlarınız için oldukça uygun bir yer olan belde, ayçiçeği tarlaları çok meşhurdur. Gerek yerli halkı, gerekse doğal ve samimi insanları ile görülmeye değer bir güzellik olan Şarköy’ün son 4 yıldır Marmara denizinin tek mavi bayrak almaya hak kazanmış plajlarında yürüyüş yapıp, karşısında bulunan Marmara Adası ve Avşa Adası’nın manzarasıyla beraber denizin güzelliğinde keyif yapabilirsiniz. Şarköy ilçesine sadece 20 kilometre uzaklıkta bulunan Hora Feneri, Hoşköy'ün girişinde her geleni karşılayan ilk yapıdır. Burada manzaranın ve doğanın ihtişamı ile adeta huzuru bulacak, zamanınızın çoğunu burada geçirmek isteyeceksiniz. Arapların, Rumların ve ardından Türklerin yaşadığı İğdebağlar Köyü, bölgedeki en iyi iğde ağaçları ve bağlara sahiptir. Üzümü, zeytini ve içimi güzel suyu ile tanınan bu bölge görmenizi tavsiye ettiğimiz bölgeler arasındadır. Şarköy Türkiye’nin en uzun sahiline sahip olup, uzunluğu 60 km’dir. Rüzgârlı bir bölge olması sebebiyle rüzgar sörfüne oldukça uygundur. Yamaç paraşütü de yapılan spor faaliyetlerinden biridir. Şarköy’ün üzümlerinin çok meşhur olması ve üretiminin fazlaca olması sebebiyle, bölge de şarap fabrikaları da bulunur. Bölgenin meşhur şarapları gelen turistlerin en çok ilgi gösterdiği öğelerden biridir. Türk şarabının üssü Şarköy’ün tertemiz havasını solumak oldukça dinlendirici bir tatil olacaktır.

Şarköy Sizlere Sandığınızdan Daha Yakın!

Farklı kültürel kökenlerden birçok insanın bulunması Şarköy’ün mutfağını şenlendirmiş, ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Anadolu’ya özgü yemeklerin yanında Trakya’nın sebze yemekleri, meyveleri ve tatlı türleri ile kendilerine zenginlik kazandırmışlardır. Mısır unu bölge de yemeklerinde kullanılan önemli bir unsur olarak geçmektedir.  Mısır unu ve lahanayla yapılan mısır unu dolması, pırasayla yapılan pireşe, ıspanakla yapılan zennik yörenin özgün yemekleri arasındadır. Yöreye ait en önemli lezzetler arasında teke peyniri bulunuyor. Ancak, peynir dediğimize bakmayın. Çukur bir kap içinde, renkli, öğütülmüş otlardan oluşan bu karışımı tattığınızda denediğinize pişman olmayacaksınız. Şarköy’ün Tekirdağ’dan da esinlenmiş olduğu mutfağın da damaklarınız şenlenecek.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Şarköy otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Şarköy otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Şarköy hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ŞARKÖY OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Şarköy otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Şarköy seferi düzenleyen otobüs firmaları; Metro Turizm, İstanbul Seyahat, Şarköy Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Şarköy otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Şarköy varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 20 TL’dir.

ŞARKÖY KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ŞARKÖY - TEKİRDAĞ
18 TL
1s 30d
ŞARKÖY - İSTANBUL
80 TL
4s 30d
ŞARKÖY - BOLU
170 TL
9s 45d
ŞARKÖY - ANKARA
200 TL
10s 30d
ŞARKÖY - DÜZCE
140 TL
8s 45d
ŞARKÖY - SAKARYA
140 TL
7s 29d
ŞARKÖY - İZMİT
140 TL
7s 0d
ŞARKÖY - BARTIN
165 TL
13s 15d

ŞARKÖY VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

TEKİRDAĞ - ŞARKÖY
20 TL
1s 45d
İSTANBUL - ŞARKÖY
80 TL
3s 30d
ANKARA - ŞARKÖY
200 TL
10s 30d
SAKARYA - ŞARKÖY
170 TL
6s 45d
İZMİT - ŞARKÖY
140 TL
6s 0d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder