TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
0
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

SİMAV OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Simav otobüs biletini hemen satın al!


Simav seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Simav otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Simav’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Simav Otogarı, 3 günlük Simav Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

SİMAV HAKKINDA

Simav Otobüs Biletinizle Yorgunluğunuzu Atacak Bir Geziye Çıkın!

Türkiye’nin en eski ilçelerinden Simav için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Simav Kütahya’da dağın eteğinde ve bir göl kenarında konumlanmaktadır. Simav adı da M.Ö. 4000’lerdeki manasıyla göl ve tırmanılan yer anlamına gelen Anauwa’dan geldiği, M.Ö. 7. yüz yılda Helen döneminde ise ismi değişerek Synaus olduğu düşünülmektedir. Çünkü yapılan arkeolojik çalışmalarda bu bölge de Synaus-Sunauva adında şehir kalıntıları olduğu belirlenmiştir. Synaus yerleşim birimi olarak kuruyan Simav gölünün güneydoğu ve kuzeybatısında Hititler, Frigler ve Bizans döneminde yaşamaya devam etmiştir. Simav bölgesine yerleştiği bilinen en eski hal Abaitlerdir. Ortaçağ zamanında ise yöre piskoposluk merkezi idi. Simav 1073’te Süleyman Şah tarafından Türk topraklarının egemenliği altına girmiştir. Türkiye’nin en eski ilçelerinden biri olan Simav, bu statüyü 1868 yılında almıştır.

Kaplıcalar Dünyasına Hoşgeldiniz!

Simav’a gittiğinizde tarihi dokuyu ilçenin her bir köşesinde hissedeceksiniz. Simav Türkiye’nin en bilinen kaplıcalarına sahiptir. Yılın tüm yorgunluğunu çıkarmak ve rahatlamak isteyenler Simav’ın şifalı sularında kendilerini dinlendiriyorlar. Bunlar arasında en bilineni belki de Eynel Kaplıcalarıdır. Bir diğer adı Engel olan bu kaplıca Ortadoğu ve Balkanların en büyük hamam tesisidir. Çitgöl kaplıcası ve Eynel Kaplıcası Evliya Çelebi’nin seyahatnamesine konu olmuş ve ünlü gezgin buralardan “Cennet Kaplıcaları” olarak bahsetmiştir. Birçok tarihi camii ve türbesi, Bizans döneminden kalma Hisar-Asar kalesi, Osmanlı döneminden kalma köprüsü de bulunan Simav, doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Oksijen deposu olan ve çam ormanları ile donanmış Gölcük yaylası bunlardan biridir. Tüm bu güzellikleri bir de tepeden görmek isterseniz Nadarçam yaylası tam aradığınız yer. Burası meyve ağaçları ve mis gibi havasıyla tam bir doğa harikası. Buraya geldiğinizde Simav’ın küçük çarşısına uğrayıp yöreye özgü sanatsal objeler alarak kendinizi şımartmayı da unutmayın.

Simav Lezzetlerini Deneyin!

Kadim ilçe Simav, gezintilerinizde ve keyif yaptığınız mekanlarda olduğu gibi damaklarınızda bıraktığı tatlar ile de dudaklarınızı uçuklatacak. Kütahya’nın sıkıcık, oğmaç ve tutmaç çorbası, kabak kabuğu kavurması, soğan dolması, cimciği, küpeti, göveçi, tiriti ve tatlılardan cendereyi ve ev baklavasını denemeniz gerektiği gibi Simav yöresine özgü muhteşem tattaki kaşarlı alabalığı, sadece etten yapılan güveç yemeğini ve şakmer tatlısını da kesinlikle yemenizi tavsiye ederiz.

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Simav otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Simav otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Simav hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

SİMAV HAVA DURUMU

Pazar
-5℃
/
-4℃
Pazartesi
-9℃
/
-9℃
Salı
-12℃
/
-12℃

SİMAV KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

SİMAV VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder