1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Tufanbeyli Otobüs Bileti

EN UCUZ TUFANBEYLİ ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

TUFANBEYLİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Tufanbeyli otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Tufanbeyli otobüs bileti TL dir. Tufanbeyli varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Tufanbeyli seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

TUFANBEYLİ HAKKINDA

Tufanbeyli Otobüs Biletiniz ile Doğaya Dokunun!

Adana’nın termik dünyası Tufanbeyli için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Akdeniz’in bereketli ve ihtişamlı topraklarından olan, tarihi ile değerini ikiye katlayan Tufanbeyli’nin bilinen ilk tarihi, MÖ 1000’li yıllara dayanmaktadır. Adana’nın ilçesi olan Tufanbeylibeyli, içerdiği tarihi ve turistik yerler bakımından sık sık ziyaret akınına uğruyor. Özellikle Hitit İmparatorluğu’nun önemli merkezlerinden olan Tufanbeyli aynı zamanda tarihimizde önemli bir yeri olan Kadeş Antlaşması’nın da imzalandığı yer olması bakımından ekstra bir önem teşkil ediyor. Tufanbeyli sahip olduğu toprak zenginliğinden dolayı tarihi boyunca dikkat çeken bir konumda yer almıştır. Tarihi boyunca Tufanbeyli’ye çeşitli milletler tarafından değişik isimler verilmiştir. Derin bir geçmişe sahip olan Tufanbeyli tarihi boyunca pek çok ihtişamlı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu topraklarda sırası ile Hititler, Asurlular, Babilliler, Bizanslılar, Emeviler ve Abbasilerin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilinmektedir. Malazgirt Muharebesinden sonra Türk tarihi de başlayan Saimbeyli, şu an ise bağlı bulunduğu Adana’nın en büyük ve merkez ilçelerinden biri olarak bizlere kendisini açıyor!

Sürekli Çalışan Bir Toprak: Tufanbeyli

Saimbeyli otobüs biletiniz sayesinde Türkiye’nin önde gelen termik santrallerinden birine ev sahipliği yapan bu topraklardaki halkın çoğunun burada hizmet ettiğini göreceksiniz. Kurulduktan sonra ilçeye büyük karkı sağlamış olan bu santralde büyük bir istihdam söz konusu. Tufanbeyli’nin Şar Köyü’ne yolunuz düşerse tarihin de tam ortasına düştüğünüzü fark edebilirsiniz. Çünkü adım attığınız her noktada Bizans, Roma ve Hitit Uygarlıklarından kalma pek çok kalıntı sizleri karşılayacaktır. Ala Kapı, Kırık Kilise ve Antik Tiyatrosu ise bunlardan bazıları olup sizlere dokusu ve mimarisi ile tarihten çok belirgin izler sunuyor. Kürebeli Yaylası’nın göletinden tutacağınız balıkların lezzetini başka nerede bulabilirsiniz bilinmez ama bu yaylada sizlerin huzuru bulacağınızdan şüphemiz yok.  Tufanbeyli otobüs biletiniz ile aynı zamanda zengin doğa manzaraları ile dinlenebilir, doğa ile baş başa zamanlar geçirerek tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Tufanbeyli otobüs biletiniz ile yaban hayatı yaşayabileceğiniz bu topraklara doğru bir de siz yola çıkın!

Tufanbeyli Mutfağında Kendinizi Bulacaksınız!

Tufanbeyli yemyeşil doğası ve masmavi suları ile sizleri en kısa sürede büyüleyecektir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Tufanbeyli otobüs biletiniz sayesinde huzur dolu bir dinlenmeye de lezzet dolu sofralara da hazır olun. Sebebi her ne olursa olsun, eğer Tufanbeyli’ye yolunuz düşmüşse ister istemez lezzetli ve kimi bünyeler için ağır yemeklerle buluşmanız kaçınılmazdır. Tufanbeyli otobüs biletiniz sayesinde Adana Kebabı, Babagannuş, Yüksük Çorbası, Analı Kızlı Çobası’nı tadabilirsiniz. Ana yemeğin üstüne çeşitliliği ile dikkat çeken künefe, karsambaç veya bici bici gibi tatlılarla final yapabilirsiniz. Çukurova Gurmeliğe giden yol olarak adlandırabileceğiniz bu rotayı eğer et yemek istemiyorsanız bile en azından şalgam içerek Adana’ya has bir lezzeti tadarak değerlendirebilirsiniz. Pozantı sizlere kendisini böylesine açmışken siz de valiziniz ve Tufanbeyli otobüs biletiniz ile yola çıkın, tüm bu renkler sizleri de sarsın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Tufanbeyli otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Tufanbeyli otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Tufanbeyli hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

TUFANBEYLİ OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Tufanbeyli otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Tufanbeyli seferi düzenleyen otobüs firmaları; firmalarıdır.

TUFANBEYLİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

TUFANBEYLİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder