TELEFON KODU
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
62
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

TUNCELİ OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Tunceli otobüs biletini hemen satın al!


Tunceli seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Tunceli otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tunceli’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Tunceli Otogarı, 3 günlük Tunceli Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

TUNCELİ HAKKINDA

Tunceli Otobüs Bileti Alın Munzur’un Gizemini Keşfedin!

Yeşil bir efsanenin ortasındaki yalnız şehir Tunceli için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

MÖ Kaltolitik Çağ’a dayanan geçmişi ile, bugün Tunceli olarak anılan bu şehir tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İşuva adıyla anılan bu bölgede Tunceli’nin yazılı tarihine MÖ 2200’lerde Subarrular kalıntılarında rastlanmıştır. Hititler, Urartular, Medler ve Pers İmparatorluğunun da hüküm sürdüğü bu toprakları daha sonra İskender’in ele geçirmesi ve Anadolu’da İslamiyet’in yayılması ile birlikte Arapların etkisini de yaşamıştır. Osmanlı Dönemi’nde Erzurum’a bağlı olarak Hozat merkez olmak üzere “Dersim Livası” adıyla sancak haline getirilmiştir. Günümüzde tarihi mirasların pek rastlanmadığı bu şehrimiz kendine özgü özellikleri, koruduğu gelenek ve kültürlerinin paralelinde korunan doğal güzellikleri ile küçük ve yalnız bir şehir olarak sizlerle tanışmak için bekliyor!

Efsanevi Munzur İle Tanışın!

Tunceli otobüs bileti alarak başlatacağınız bu yolculukta efsanelerin hala hüküm sürdüğü dağlarla çevrili topraklarda sizleri bekleyen, alışılmışın dışındaki güzelliklere hazır olun. Tunceli’yi tanımaya Munzur Nehri’ne komşu küçük mekanlarda bir yorgunluk kahvesi içerek başlayın. Munzur Efsanesi’nin çıkış yeri olan bu topraklar Munzur Nehri’nin güzelliği ile sizlere sunulduğunda şehrin kalbinde bir yerlerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Munzur Vadisi Milli Parkı 1.derecede korunan sit alanı olma özelliğini hala korumaktadır. Türkiye’nin büyük milli parkalarından olan Munzur, başta zengin akarsu kaynakları, turkuaz renkli gözeleri, endemik bitki türlerinin çeşitliliği ve nesli tükenmekte olan pek çok yabanıl hayvanın yaşamına ev sahipliği yapması sebebiyle de bu değeri fazlasıyla hak etmektedir. Munzur Vadisi boyunca ilerlediğiniz her an karşılaşacağınız yabanıl hayatta Su Samuru, kurt, domuz, tilki, sincap gibi yabani hayvanlarının yanı sıra nesli tükenme tehlikesinde olan kızıl geyik ve vaşak gibi Türkiye’nin başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ender güzellikteki hayvanlarla karşılaşabilirsiniz. Doğa aşıkları için kesinlikle görülmesi gereken bu topraklarda çok farklı kuş ve balık türleri ile de karşılaşarak, ülkemizde insan tahribatına uğramamış güzellikler olduğuna yakından tanıklık edeceksiniz.

Tunceli otobüs bileti ile kendinize sunacağınız zamanlarda Munzur Nehri’nde rafting yapabilir, Mercan deresi civarında tutacağınız alabalık türlerinin lezzetini tadarken Munzur Baba hikayeleri ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Kaplıcalarının şifası ile de ünlü Tunceli’de özellikle Bağın Ilıcası’nda geçireceğiniz zamanlar sizlere yenilenmeniz için farklı bir alternatif sunuyor. Doğal görsel şovlarının yanı sıra farklı damak lezzeti ile Tunceli’de Döğürcekli İçli Köfte, Hazırlop Köftesi ve Tunceli’nin eşsiz çiçeklerinin özü ile oluşan Tunceli balını tatmadan dönmemelisiniz.  

Doğa Severler İçin Yeni Bir Soluk: Tunceli

Alacağınız bir Tunceli otobüs bileti ile çıkacağınız bu yolculuk sonunda sizleri karşılayan Tunceli doğa severler ve yabanıl hayat meraklıları için odak noktası olacak gibi görünüyor. Bakirliğini korumuş, insanların bozgununa uğramamış bu eşsiz topraklarda farklı bir bakış, farklı bir yaşayış tatmak isterseniz sizlere kendisini sonuna kadar açacaktır. Türkiye’nin farklı yüzlerinden biri olan Tunceli’yi yaşamak için acele edin! Hala bozulmamış bir doğada yaşama şansınız varken değerlendirin!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Tunceli otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Tunceli otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Tunceli hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

TUNCELİ OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Tunceli Otogarı İle, Munzur’un Güzelliğiyle Tanışın!

Tunceli hala bozulmamış doğası, vahşi hayatın kaybolmayan güzellikleri ile ülkemizde önemli doğal milli parklardan birini oluşturmaktadır. Tunceli doğa harikası yaşam alanı ile ziyaretçi akınına uğramaktadır. Tunceli Otogarı yıllardır aynı yerinde hizmetlerine devam ederek, özellikle büyük şehirlere olan seferlerine ağırlık vermektedir. Şehrin merkezinde bulunan Tunceli Otogarı’na ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca yolculuğunuz öncesi veya sonrasında sağlanılan servis hizmetleri ile de Tunceli Otogarında ihtiyaç duyduğunuz her şeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Tunceli Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0428 212 48 59

Adres:

  •  Alibaba, 62000 Merkez/Tunceli

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
1176 Km
14 Saat
818 Km
10 Saat
1188 Km
14 Saat
1411 Km
17 Saat
441 Km
5 Saat
1414 Km
17 Saat

TUNCELİ OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

TUNCELİ HAVA DURUMU

Cumartesi
18℃
/
19℃
Pazar
20℃
/
20℃
Pazartesi
23℃
/
23℃

TUNCELİ KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

TUNCELİ VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder