EN UCUZ ÜRGÜP ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ÜRGÜP OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Ürgüp otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Ürgüp otobüs bileti 15 TL olup bu sefer Kayseri - Ürgüp arasında düzenlenmektedir. Ürgüp varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Öncü Seyahat firmalarıdır.

ÜRGÜP HAKKINDA

 

Ürgüp Otobüs Bileti Alın Periler Ülkesine Seyahatiniz Başlasın!

Nevşehir’in en güzel yönü Ürgüp için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da öğrenebilir ve en uygun otobüs biletini govego yönlendirmesiyle satın alabilirsiniz.

Ürgüp yani diğer adıyla Kapadokya tarihi boyunca doğu-batı, kuzey-güney arasındaki geçiş yolu olma özelliğinden dolayı ve doğanın bizlere sunduğu en incelikli yanlarından biri olduğu için de tarihi ve turistik değerini yıllardır korumaktadır. Kuruluşu MÖ 5000-6000’li yıllara dayanan Ürgüp; Asurlular, Hititler, Lidyalılar gibi pek çok dev uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Makedonya Kralı Büyük İskender’in bu bölgeyi fethetmesiyle birlikte Ürgüp çağının en parlak dönemlerini yaşamış, o dönemlerde en kalabalık nüfuslardan birine sahip olmuş ve topraklarından 30 binden fazla insana kucak açmıştır. MÖ 323 yılında Kapadokya Krallığı’nın kurulması ile gerçekleşen tüm bu gelişimler sonrasında ise, Roma İmparatorluğu’nun bölgeyi istila etmesi ile birlikte bu topraklarda Hristiyanlık dini yer edinmiş ve bölgeyi kiliseler ve şapeller gibi yeni mimari eserler bırakılmıştır. Ürgüp isminin nereden geldiğine en bilinen rivayet ise; Küp’ün anlamının çok, Üp’ün anlamının ise, kale veya kaya anlamından geldiği yani topraklarının özelliğinden bu ismi aldığı bilinmektedir. Tarihi ile farklı yaşam tarzı ile Ürgüp’ü tanımanızı gerektiren çok fazla sebep var!

Türkiye’nin En Özel Toprakları Sizleri de Bekliyor!

Türkiye’nin en çok yabancı turist çekme kapasitesine sahip bu topraklarda sizleri de mistik ve kendine özgü doğası ile tam anlamıyla masaldan çıkma günler bekliyor. Ürgüp otobüs biletiniz ile yolun sonunda vardığınız bambaşka dünyada özellikle yabancı turistlerin çokluğu sebebi ile de Türkiye topraklarından çok uzaklarda hissedebilirsiniz. Hasandağı ve Erciyes Dağları’nın zamanında patlaması sonucu etrafa yayılan lavların zamanla soğuyarak beyaz-sarı ve yumuşak kaya oluşumuna sebep olması ve zamanla bu toprakların yağmur, rüzgar gibi tabii olaylarla şekil almasıyla çok farklı yapılar ortaya çıkmış ve sonucunda Ürgüp’teki Peribacaları ve yeraltı şehirlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Ürgüp otobüs biletiniz ile yeşil bir doğa ile değil ama hiç tatmadığınız bir atmosferde bambaşka tatlar ile buluşacaksınız. Sanatın, tarihin, şarap ustalığının en üst seviyelerde yaşandığı bu topraklarda küçük bir kasaba edasındaki, büyük bir dünyanın kapılarından geçeceksiniz.

Kapadokya’nın Batmayan Güneşi Sizleri Çağırıyor!

Ürgüp otobüs biletiniz ile dağı taşı bambaşka, Güneşi sımsıcak bir şehirde masal tadında sabahlara uyanacaksınız. Ürgüp’te özellikle sbaha karşı gerçekleştirilen balon turlarında hem güneşin doğuşunu izleyecek hem de bu özel topraklara uzaktan baktığınızda üzerinizde bulunduğunuz toprağın büyüsünü hissedeceksiniz. Temenni Tepesi’ne çıkarken evlerin mimarisinin doğallığına hayran kalacak, Göreme Açık Hava Müzesi’nin manzarasında uzak zamanlara gidecek, Uçhisar Kalesi’ne çıkarken insanların yaptığı yerleşim şekillerine hayran olacak, tam bu noktadan görünün Erciyes Dağı’nın haşmetli duruşuna karşı kendinizi bırakacaksınız. Yeraltı Şehri’ni ziyaretinizde çok eski zamanlardan beri buradan geçen ve yerin altında şehir oluşturan insanların anılarını yaşayacaksınız. Ürgüp’te Güneş’e karşı şarabın en hasını tadarken ona eşlik edecek en lezzetli güveçte et yemeklerine ulaşacaksınız. Yolculuğun sizi yormaması için dilerseniz at ya da bisiklet alternatiflerinizi seçebilir, topraktan suya özlem duyarsanız da Zamantı Kanyonu’nda rafting heyecanına geçiş yapabilirsiniz. Ürgüp toprakları büyüleyici atmosferi, efsanevi duruşu ile sizleri de kendisine çekerek hayran bırakacaktır, sizler de bu sırada her köşesinin tadını çıkarmaya bakın!

Dilerseniz Ürgüp otobüs biletinizi satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Ürgüp hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

POPÜLER ÜRGÜP OTOBÜS FİRMALARI

  • Öncü Seyahat
    ÖNCÜ SEYAHAT
Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

ÜRGÜP OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ürgüp otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Ürgüp seferi düzenleyen otobüs firmaları; Öncü Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Ürgüp otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Ürgüp varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 15 TL’dir.

ÜRGÜP KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ÜRGÜP - KAYSERİ
15 TL
0s 50d
ÜRGÜP - ANKARA
80 TL
6s 30d
ÜRGÜP - İSTANBUL
180 TL
13s 0d
ÜRGÜP - SAKARYA
180 TL
10s 30d
ÜRGÜP - İZMİT
180 TL
11s 0d

ÜRGÜP VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İZMİT - ÜRGÜP
180 TL
6s 0d
DÜZCE - ÜRGÜP
180 TL
4s 0d
SAKARYA - ÜRGÜP
180 TL
5s 0d
ANKARA - ÜRGÜP
80 TL
1s 0d
İSTANBUL - ÜRGÜP
180 TL
9s 0d
KAYSERİ - ÜRGÜP
15 TL
0s 45d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder