EN UCUZ UŞAK ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

UŞAK OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Uşak otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Uşak otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Afyonkarahisar - Uşak arasında düzenlenmektedir. Uşak varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Anadolu Ulaşım, Metro Turizm, Buzlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Kontur Turizm, Özkaymak, Sahil Seyahat, Has Diyarbakır Seyahat, Özlem Batman Turizm, Star Diyarbakır, Öz Has Bingöl, Mardin Seyahat, Iğdırlı Turizm, Aras Seyahat, Bizim Iğdır Seyahat firmalarıdır.

UŞAK HAKKINDA

Uşak Otobüs Bileti Alın Uşak’ın Zengin Kültürünü Yaşayın!

Dünya’nın ikinci büyük kanyonuna sahip Uşak için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatleri karşılaştırmalı olarak www.govego.com’da. Size en uygun otobüs biletini govego yönlendirmesiyle güvenle satın alın.

Uşak ilinde yapılan arkeolojik kazılar, Antik Çağ’daki adı “Temenothyrea” olan şehrin Milattan Önce dört binli yıllardan itibaren yerleşim yeri olarak kullanıldığını kanıtlamaktadır. Şehirde geçmişten sırasıyla, Hitit, Frig, Lidya, Anadolu Pers, Makedonya, Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu, Germiyanoğulları ve Osmanlı uygarlıkları hüküm sürmüştür. Milli Mücadele Dönemimizin önemli karargahlarından biri olan Uşak, 1953 yılında il olmuştur. Ege Bölgesi’nde olan Uşak Dünya’nın ikinci büyük kanyonuna sahip olma ve Türkiye’de elektriğin ilk kullanıldığı şehir olma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Dokumacılığın öncelikli olduğu sanayisi ise yine Türkiye’de ilk şeker fabrikasının kurulması ile her geçen gün gelişimine devam etmektedir. Uşak seyahatinizi başlatmak için hemen bir Uşak otobüs bileti alın!

 

Uşak’ın Büyüleyici Dünyası Sizlerle!

Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgelerinin kesişim noktası olan Uşak Bu zengin kültürü, sevimli şehir merkezi, şifalı termal suları, meşhur tatları ile sizlere kendisini tamamen açıyor. Uşak yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Dokumacılığın en üst seviyede kalite ve sanat anlayışı ile gerçekleştirilmesi ve Dünya’nın en büyük ikinci kanyonuna sahip olması dolasıyla Uşak her geçen gün ilgiyi daha fazla üzerine çekmeye devam ediyor. Uşak otobüs biletiniz ile Kalkolitik Dönem’den Bizans Dönemi’ne dek çeşitli devirlere ait taş, bronz, altın eserler sergilenen Uşak Arkeoloji Müzesi’nde Roma mermer heykellerini, meşhur Karun Hazineleri madalyonlar ve gözyaşı şişeleri görülmeye değer eserler arasında olup geziniz sırasında sizlere bambaşka bir ruh hali yaşatacaktır. Yine klasik Osmanlı yapısında olan Atatürk Etnoğrafya Müzesi İstiklal Savaşı’ndan sonra Yunan Kuvvetleri Başkumandanının esir alınıp Mustafa Kemal Atatürk’ün  karşısına çıkarıldığı yer olduğundan ülkemiz tarihi açısından sembolik bir öneme sahip olup görmeniz ve yaşamanız gereken yerler arasında önemini koruyor.

 

Uşak’ın Her Köşesinden Etkileneceksiniz!

Uşak otobüs biletiniz sayesinde tarihi şehirlerimizden birini ziyaret edeceksiniz. 1901 yılında İtalyan bir mimar tarafından inşa edilmiş olan Bedesten günümüzde sarraflar çarşısı olarak kullanılmakta olup Bedesten’i gezerken hem göz alıcı mücevherleri inceleyebilir hem de bu etkileyici mimarinin içinde seyahatinizi tarihi bir anıya dönüştürebileceksiniz. Taşhan olarak da bilinen Paşa Hanı ise klasik Uşak mimarisini görmek isteyen gezginler için muhteşem bir yapı olup günümüzde çarşı olarak kullanılıyor. Paşa Hanı’nı gezerken Türk kültürümüzü daha yakından tanıma fırsatını da yakalayacaksınız. Uşak otobüs biletiniz varsa; bu yolculuğun size şifa kazandıracağını da bilmelisiniz. Zira Uşak termal sularının sunulduğu Hamamboğazı, Örencik, Aksaz Kaplıcaları Uşak’ın önemli termal su kaynakları olarak geniş yatak kapasitesi ile sağlık turizmine yıllardır hizmet veriyor. Spor ve doğa tutkunu iseniz de Uşak tam sizlere göre olacak. Zira çevreleri ormanlık alan olan Göğem, Takmak ve Karaağaç göletleri, ülkemizin keşfedilmemiş cennet bölgelerindendir. Buraları gördüğünüzde doğaya tekrar aşık olacaksınız. Ayrıca Murat Dağı etrafında bisikletli gezginlere hitap eden şahane doğal alanlar bulunmakta olup özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Uşak’a yapacağınız gezilere bisiklet turlarını da ekleyebilirsiniz. Orta Asya’dan bu yana geleneksel Türk sporlarından olan cirit, Uşak’ta hala oynanmaktadır her yıl Nisan ayında Türkiye geneli cirit müsabakaları Uşak'ta gerçekleştirilirken bu tarihlerde Uşak’ta iseniz ata sporumuz olan cirit atma gösterilerini izleyebilirsiniz. Uşak’ın doğal alanları av sporu ile ilgileniyorsanız yine tam size göre olacaktır. Av mevsiminin açılmasıyla birlikte Uşak’ta yaban domuzu, keklik, göde ve tilki avları yapılabilirsiniz. Uşak otobüs biletiniz ile hem gözünüz hem mideniz şenlenecek. Uşak mutfağında döndürme, gül peksimeti, ciğer sarma, farkalla, kıymalı enginar dolması, etli biber dolması, tarhana çorbası, cendere tatlısı gibi daha pek çok lezzeti tatma imkanı bulacaksınız. Uşak otobüs biletiniz sayesinden tüm bunlardan çok daha fazla anı sizlerin olacak!

Dilerseniz Uşak otobüs biletinizi satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Uşak hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

UŞAK OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Uşak Otogarı İle, Dünya’nın En Büyük İkinci Kanyonuna Varın!

Uşak tarihi zenginlikleri, zengin kültürel mirası, eşsiz doğası ve dokumacılıktaki ustalığı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Uşak Otogarı şehre giriş kapılarından olup, 50’den fazla firmanın seferlerine hizmet etmektedir. Türkiye’nin çoğu illerine ve çevre illere düzenlenen sık seferleri ile Uşak Otogarı’nda bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz donanımlar mevcuttur. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Uşak Otogarı Kemalöz Caddesi’nde yer alıp, şehrin merkezinde olduğu için ulaşımı kolay bir konumdadır. Uşak Otogarı’nın da kısa bir zaman içerisinde yenilenme çalışmaları başlayacaktır.

 

Uşak Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0276 212 31 35

Adres:

  •  Kemalöz, 64200 Uşak Merkez/Uşak

POPÜLER UŞAK OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
508 Km
6 Saat
397 Km
4 Saat
346 Km
4 Saat
372 Km
4 Saat
215 Km
2 Saat
1598 Km
19 Saat
1283 Km
16 Saat
404 Km
5 Saat

UŞAK OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

UŞAK HAVA DURUMU

Pazartesi
-3℃
/
-3℃
Salı
-2℃
/
-2℃
Çarşamba
-4℃
/
-4℃

UŞAK OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Uşak otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Uşak seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Anadolu Ulaşım, Anadolu Ulaşım, Metro Turizm, Buzlu Turizm, Buzlu Turizm, Ali Osman Ulusoy, Pamukkale Turizm, Kontur Turizm, Özkaymak, Sahil Seyahat, Has Diyarbakır Seyahat, Özlem Batman Turizm, Star Diyarbakır, Öz Has Bingöl, Mardin Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Uşak otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Uşak varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

UŞAK KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

UŞAK - İZMİR
30 TL
3s 10d
UŞAK - AFYONKARAHİSAR
100 TL
1s 15d
UŞAK - ANKARA
100 TL
5s 0d
UŞAK - KONYA
100 TL
4s 30d
UŞAK - KÜTAHYA
45 TL
2s 0d
UŞAK - ADANA
120 TL
13s 30d
UŞAK - ESKİŞEHİR
89 TL
3s 15d
UŞAK - OSMANİYE
130 TL
9s 55d

UŞAK VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İZMİR - UŞAK
100 TL
3s 30d
ANKARA - UŞAK
100 TL
5s 0d
KÜTAHYA - UŞAK
40 TL
1s 45d
KONYA - UŞAK
100 TL
5s 30d
ESKİŞEHİR - UŞAK
89 TL
3s 0d
İSTANBUL - UŞAK
180 TL
7s 35d
ADANA - UŞAK
130 TL
11s 0d

UŞAK İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Uşak
Anadolu Mola Dinlenme Tesisi
Kemalöz, Bozkır Sokak, 64200 Merkez
850 333 3564
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder