1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Yozgat Otobüs Bileti

EN UCUZ YOZGAT ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

YOZGAT OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Yozgat otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Yozgat otobüs bileti 39 TL olup bu sefer Çorum - Yozgat arasında düzenlenmektedir. Yozgat varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Aras Seyahat, Ses Turizm, Öz Sivas Huzur, Bizim Iğdır Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Has Turizm A.Ş., Iğdırlı Turizm, As Adana Seyahat, Has Turizm, Öz Sivas Turizm, Metatur Turizm, Palandöken Seyahat, Star Diyarbakır firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Yozgat seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

YOZGAT HAKKINDA

Yozgat Otobüs Bileti Alın Bozok Toprakları İle Tanışın!

Bozok ovasının en güzel hali Yozgat için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Alişar Höyüğü’nde yapılan kazılarda şehrin tarihinin MÖ 3000’li yıllara dayandığını gösteren eserler bulunmuş olup dayandığını kanıtlamaktadır. Kentte sırasıyla, Hitit, Frig, Med, Pers, Helen, Galat, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorlukları hüküm sürmüştür. Milli Mücadele Dönemimizde de önemli bir yeri olan Yozgat, tarih kokan sokakları, termal tesisleri, leziz mutfağı ve tertemiz havasıyla ülkemizin seyahat etmeyi seven gezginlerce keşfedilmeyi beklenen kentlerindendir. Bazı ilçeleri Karadeniz Bölgesi’nde kalsa da şehrin büyük bir kısmı İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmakta olup şehir yapısı itibariyle tarihin en derin izlerini taşımaktadır. Yozgat zamanlarınızda Bozok kültürünü yakından tanıma imkanı bulurken, tarihi müzeleri ve ören yerleri ile Yozgat günlerinizi dolu dolu geçireceksiniz. 

 

Yozgat’ı Yakından Keşfedin!

Anadolu’nun kendine has kültürlerine yolculuk yapmayı seviyorsanız Yozgat otobüs biletiniz ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Yozgat’ta bu testi kebabı ve arabaşı çorbasını ile tanışacak, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi eserleri ziyaret edebilecek, kaplıcalarında yorgunluk atıp şifalanacak ve Yozgat Milli Çamlık Ormanı’ndaki tertemiz havayı ciğerlerine doyasıya çekeceksiniz. Şehrin tarihi yapılarından Yozgat Lisesi’ni görmek için de pek çok sebebiniz var. İnşa tarihi 1895 olan iki katlı Yozgat Lisesi, Yozgat’ın enfes binalarındandır. Sarı kesme taşlardan inşa edilmiş olan bu yapı, on dokuzuncu yüzyıl Türk mimarisinin önemli eserlerinden sayılmakta olup şehrin mimari tarihi hakkında sizlere iyi ip uçları sunacaktır. Yine inşa tarihi 1927 olan Cumhuriyet Mektebi, Yozgat’ta bulunan önemli tarihi yapılardan biridir. Cumhuriyet Dönemi klasik mimarimizin önemli eserlerinden sayılan Cumhuriyet Mektebi, 1930 yılından bu yana okul olarak kullanılmaktadır. Ülkemizin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı’nı keşfiniz sırasında dört yüz ila beş yüz yaşlarında karaçam ağaçlarını, Orta Anadolu Bölgesi’ne has hayvanları ve Amerika’ya has altın kartalları bu milli parkta keşfe çıkabilirsiniz.

 

Yozgat Doğasına ve Tarihine Kendinizi Bırakın!

Doğa ile baş başa kalmak isteyenlerdenseniz Yozgat otobüs bileti alarak gerçekleştireceğiniz bu seyahatte Kazankaya Kanyonu dağcılık ve doğa yürüyüşleriniz için en ideal seçeneğiniz olacaktır. Anadolu’nun saklı kalan tarihini gözler önüne seren Kerkenes Harabeleri’nde Milattan Önce altıncı yüzyıldan kalma Kerkenes şehrinin kalıntıları arasında bambaşka bir yüzyılda kendinizi bulabilirsiniz. Dulkadir hükümdarı Alaüddevle Bey’in oğlu Şahruh Bey’in karısı Şah Sultan için yaptırdığı, on beşinci yüzyıl mimari özelliklerini taşıyan Şah Sultan Türbesi de tarih severlerdenseniz sizleri de fazlasıyla etkileyecektir. Bu tarihi yapı, sanat tarihimizde örnek gösterilen taş işçiliğinin en güzel örneklerinden birini oluşturmaktadır. Yozgat otobüs biletiniz bu huzur dolu topraklara gelmişken baştan ayağa dinlenmenizi sağlayacak Roma Dönemi’nden bu yana şifa amaçlı kullanılan Sarıkaya Kaplıcaları’nı ayaklarınıza kadar getiriyor. Roma döneminden bu yana şifa amaçlı kullanılan Sarıkaya Kaplıcaları’nda dinlenip şifa kazanırken kendinizi, tarih boyunca kaplıcalar kenti olarak tanımlanan bu termal hazinede sultanlar gibi hissedebilirsiniz. Yine Sorgun Kaplıcaları ve Yozgat’ın şifa kaynağı Yerköy Kaplıcaları’nda da kendinizi yenilemeniz için mükemmel bir fırsat Yozgat otobüs biletiniz ile sizlerin olacak!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Yozgat otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Yozgat otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Yozgat hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

YOZGAT OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Yozgat Otogarı İle, Bozok Kültürüne Yakın Hissedin!

Yozgat İç Anadolu Bölgesi’nin kendine has kültürünün yanında Hititlere kadar dayanan tarihi mirasları ile de her yıl ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Özellikle yabancı turistlerin listelerinden eksik olmayan Yozgat’a ilk ulaştığınız anda sizleri karşılayacak olan Yozgat Otogarı küçük bir alana inşa edilmiştir. Türkiye’nin sadece önemli noktalarına düzenlenen seferleri ile Yozgat Otogarı, buna rağmen her bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Şehrin merkezinde Karatepe Mahallesi’ndeki Yozgat Otogarı ulaşımı kolay olduğu gibi sağladığı şehir içi servis imkanı ile yolculukları kolaylaştırıyor.


Yozgat Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0354 212 58 08

Adres:

  •  Karatepe, 66100 Yozgat Merkez/Yozgat

POPÜLER YOZGAT OTOBÜS FİRMALARI

Tümünü Gör Kapatmak için tıklayın.

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
667 Km
8 Saat
220 Km
2 Saat
622 Km
7 Saat
373 Km
4 Saat
813 Km
10 Saat
662 Km
8 Saat

YOZGAT OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

YOZGAT HAVA DURUMU

Pazartesi
7℃
/
8℃
Salı
1℃
/
1℃
Çarşamba
3℃
/
3℃

YOZGAT OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yozgat otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Yozgat seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Aras Seyahat, Ses Turizm, Öz Sivas Huzur, Bizim Iğdır Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Has Turizm A.Ş., Iğdırlı Turizm, As Adana Seyahat, Has Turizm, Öz Sivas Turizm, Metatur Turizm, Palandöken Seyahat, Star Diyarbakır firmalarıdır.

En ucuz Yozgat otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Yozgat varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 39 TL’dir.

YOZGAT KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

YOZGAT - ANKARA
100 TL
5s 0d
YOZGAT - KIRIKKALE
110 TL
2s 0d
YOZGAT - ÇORUM
35 TL
2s 15d
YOZGAT - SİVAS
100 TL
3s 0d
YOZGAT - İSTANBUL
120 TL
10s 44d
YOZGAT - SAMSUN
100 TL
4s 0d
YOZGAT - KAYSERİ
40 TL
2s 30d
YOZGAT - ADANA
100 TL
6s 30d

YOZGAT VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

ANKARA - YOZGAT
45 TL
3s 40d
İSTANBUL - YOZGAT
100 TL
11s 15d
SİVAS - YOZGAT
200 TL
3s 0d
KAYSERİ - YOZGAT
50 TL
2s 0d
KIRIKKALE - YOZGAT
65 TL
1s 30d
SAMSUN - YOZGAT
120 TL
4s 15d
ÇORUM - YOZGAT
39 TL
1s 30d
KAHRAMANMARAŞ - YOZGAT
130 TL
6s 16d

YOZGAT İÇİNDE BULUNAN DİNLENME TESİSLERİ

Bulunduğu Şehir
Tesis Adı
Tesis Adresi
Tesis Telefonu
Sorgun
Yozgat Palmiye Tesisi
Babali Köyü Egriöz Mevkii Sorgun
354 435 90 49
Yozgat
Coşkun Dinlenme Tesisi
Sivas Karayolu 12. Km., 66000 Çalatlı/Yozgat Merkez/Yozgat
354 223 60 26
Akdağmadeni
Naksan Petrol Süray Tesisleri
Akdağ
354 314 10 43
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder