1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Yumurtalık Otobüs Bileti
TELEFON KODU
322
NUFÜS
-
YÜZ ÖLÇÜMÜ
- m2
PLAKA
-
İLÇE SAYISI
-
OTOGAR SAYISI
1

YUMURTALIK OTOBÜS BİLETİ SATIN ALMA

En uygun Yumurtalık otobüs biletini hemen satın al!


Yumurtalık seferi düzenleyen tüm otobüs firmalarını inceleyin, size en uygun otobüs biletini 3 adımda güvenle satın alın. Yumurtalık otobüs bileti aramasını yukarıdaki arama kısmını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yumurtalık’a sefer düzenleyen otobüs firmalarını yan tarafta bulabilir, üzerlerine tıklayarak firmalarla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında Yumurtalık Otogarı, 3 günlük Yumurtalık Hava Durumu ve iller arası mesafelerle ilgilli detayları bulabilirsiniz. Keyifli yolculuklar!

YUMURTALIK HAKKINDA

Yumurtalık Otobüs Biletiniz ile Denize Dokunun!

Adana’nın en Akdeniz hali Yumurtalık için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Akdeniz’in bereketli ve ihtişamlı topraklarından olan, tarihi ile değerini ikiye katlayan Yumurtalık’ın bilinen ilk tarihi, MÖ 1000’li yıllara dayanmaktadır. Eski adı Ayas olan Yumurtalık’ın adı daha sonra türkleştirilmek adına değiştirilmiş ve günümüzdeki adını almıştır. Derin bir geçmişe sahip olan Yumurtalık tarihi boyunca pek çok ihtişamlı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. 1959 yılına kadar Ceyhan’a bağlı bir bucak olan Ayas bu tarihte ilçe olmuştur. İlçenin tarihi ortaçağa kadar uzanmaktadır. Bu topraklarda sırası ile Hititler, Asurlular, Babilliler, Bizanslılar, Emeviler ve Abbasilerin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilinmektedir. Malazgirt Muharebesinden sonra Türk tarihi de başlayan Karataş, şu an ise bağlı bulunduğu Adana’nın en büyük ve merkez ilçelerinden biri olarak bizlere kendisin açıyor. Yumurtalık üzerinde barındırdığı her topluluğa bereketini ve tüm güzelliğini sergilemiştir. Tarih ve doğayı iç içe Akdeniz atmosferinde yaşayacağınız seyahatinizi Karaisalı otobüs biletinizi alarak en kısa sürede başlatabilirsiniz.

Tatillerinizin Yeni Adresi: Yumurtalık!

Yumurtalık otobüs biletiniz ile “Adana’da deniz var mı?” sorusunun cevabını daha ilk anlarda bulacaksınız. Tam bir tatil merkezi haline gelmiş olan Yumurtalık plajı ve sahili ile sizlere tatilleriniz için yepyeni bir adres sunuyor. Dilerseniz otel veya pansiyonlarında tam teşekküllü bir hizmetle ağırlanabilir veya çadırınızla bu küçük sıcak şehre kamp kurabilirsiniz. Sıcacık Akdeniz güneşine karşı buz gibi sularında serinleyeceğiniz bu sahilde tatilin hakkını vereceğinizden emin olabilirsiniz. Yumurtalık Kalesi’ni ziyaretinizde aynı zamanda, Süleyman Kulesi ve Markopolo İskelesi’ni de keşfetmeyi unutmayın. Yumurtalık otobüs biletiniz ile bu eşsiz dünyaya geldiğinizde baştan sona doğanın sizleri sarmalayacağı zamanlar yaşamayacaksınız. Akdeniz ikliminin sıcaklığının tadını doyasıya çıkaracağınız bu günlerde yapacağınız bu yepyeni keşif sizlere yepyeni tatlar sunuyor!

Akdeniz’in Maviliğini Adana’dan Çıkarın!

Yumurtalık yemyeşil doğası ve masmavi suları ile sizleri en kısa sürede büyüleyecektir. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Yumurtalık otobüs biletiniz sayesinde huzur dolu bir dinlenmeye de lezzet dolu sofralara da hazır olun. Sebebi her ne olursa olsun, eğer Yumurtalık’a yolunuz düşmüşse ister istemez lezzetli ve kimi bünyeler için ağır yemeklerle buluşmanız kaçınılmazdır. Yumurtalık’a geldiğinizde Adana Kebabı, Babagannuş, Yüksük Çorbası, Analı Kızlı Çobası’nı tadabilirsiniz. Ana yemeğin üstüne çeşitliliği ile dikkat çeken künefe, karsambaç veya bici bici gibi tatlılarla final yapabilirsiniz. Çukurova Gurmeliğe giden yol olarak adlandırabileceğiniz bu rotayı eğer et yemek istemiyorsanız bile en azından şalgam içerek Adana’ya has bir lezzeti tadarak değerlendirebilirsiniz. Karataş sizlere kendisini böylesine açmışken siz de valiziniz ve Yumurtalık otobüs biletiniz ile yola çıkın, tüm bu atmosfer sizleri de sarsın!

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Yumurtalık otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Yumurtalık otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Yumurtalık hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

YUMURTALIK KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

YUMURTALIK VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder