1. Ana Sayfa
  2. Otobüs Bileti
  3. Zonguldak Otobüs Bileti

EN UCUZ ZONGULDAK ​OTOBÜS ​SEFERLERİ

100% Complete

Seferler listeleniyor
Lütfen bekleyiniz...

DAHA FAZLA SONUÇ

ZONGULDAK OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA BİLGİLER


En ucuz fiyatlı Zonguldak otobüs seferleri, bunların sefer süreleri, sefer sayıları ve bilet fiyatları yukarıda listelenmiştir. En ucuz Zonguldak otobüs bileti 30 TL olup bu sefer Bartın - Zonguldak arasında düzenlenmektedir. Zonguldak varışlı otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Efe Tur, Pamukkale Turizm, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Düzce Güven Seyahat, Tokat Yıldızı, Kale Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Asya Tur, As Turizm, Karabük Doguş, Has Turizm A.Ş., Nevşehir Seyahat, Astor Seyahat firmalarıdır. Yukarıdaki sefer arama bölümümüzden yapacağınız arama ile bulunduğunuz yerden Zonguldak seferi olup olmadığını görebilir, sizin için en uygun seferi seçerek otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

ZONGULDAK HAKKINDA

Zonguldak Otobüs Bileti Alın Siyah Altın Cenneti İle Tanışın!

Kömür cenneti Zonguldak için otobüs firmalarıen ucuz bilet fiyatlarıotobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.govego.com’dan öğrenebilir ve online otobüs biletinizi govego güvencesiyle hızlıca satın alabilirsiniz.

Milattan Önce 2500'lere dayanan bir geçmişi olan ve ilk yerleşenleri Hattiler sonrasında Hititler olan Zonguldak'ın ilk sakinleri Bithin, Mariandyn ve Migdon adı verilen göç toplumlarıdır. Zonguldak'a bağlı olan Ereğli Bölgesi ise Hristiyanlığın ilk başladığı yerlerden biri olma özelliğini kapsamış, o zamanlarda İsa'nın yardımcılarından olan Adreas bugün de görülebilcek olan Kutsal İbadet Mağaraları'nda ilk ritüellerini düzenlemişlerdir. 1460 senesinde ise Fatih Sultan Mehmet'in Amasra topraklarını almasıyla beraber Zonguldak ve çevresi Osmanlıların himayesi altına alınmıştır. 1829 2. Mahmut döneminde Zonguldak'ta ilk kömür bulunmuştur. İlk kömür ocakları ise 1848 senesinde açılmış Belçikalı ve Fransız şirketler tarafından da işletilmiştir. Kurtuluş Savaşı'nda önemli rol oynayan Sarıkamış için yola çıkacak malzemelere de Zonguldak limanı ev sahipliği yapmıştır Kömür madeni nedeniyle gittikçe gelişen ve önem kazanan Zonguldak, Cumhuriyet Dönemi'nde de hızla gelişen birkaç şehrin arasına ismini kazımıştır. Ereğli Demir ve Çelik Tesisleriyle de ekonomik açıdan kalkınan Zonguldak, Cumhuriyet Dönemi'nde Zonguldak demiryolu ile liman tesisleri konumlandırılmıştır.

 

Zonguldak Günlerinize Hazır Olun!

Zonguldak linyit kömürü bakımından zenginliğinden dolayı hemen hemen tüm geçim kaynağını madencilik oluşturmaktadır. Kömürün hem çıkarılıp hem işlendiği şehir limanları ile de Dünya üzerindeki önemli kavşaklardan birini oluşturuyor. Zonguldak otobüs biletiniz ile Karadeniz’in en özel şehirlerinden birine yolculuk yapmış olacaksınız. Zonguldak’taki ilk durağınız şehrin ruhunu daha iyi anlamanız için Madencilik Müzesi olabilir. Tüm madencilik ünitelerinin sergilenmiş olduğu bu müzede 1 km uzunluğundaki yer altı açığını görmenizde mümkün. Denize sıfır, çevresi irili ufaklı dağlarla çevrili, yeşil ve mavinin görsel şölen sunduğu Zonguldak’ın en uzun ve güzel sahilinin bulunduğu bir yer olan Türkali Köyü sizlere hem huzur dolu anlar sunacak hem de Karadeniz köylerinden birinde çok güzel anılar elde edeceksiniz. Zonguldak'ın Harmankaya ve Değirmenağzı şelalelerini ziyaret ettiğinizde bu şehrin bambaşka bir atmosferde yaşadığını yakından göreceksiniz. 1661 yılında Sadrazam Köprülü Mehmet paşa tarafından yaptırılmış olan Köprülü Camii kubbesinin kiremitlerden yapılmış olması ve kare şeklinde olmasından dolayı sizleri fazlasıyla etkileyecek tarihi bir anıt olarak sizleri bekliyor. Zonguldak otobüs biletiniz ile yeraltı zenginlikleri kömürle sınırlı kalmayan bu şehrin kaplıcalarında şifalanabileceksiniz. Aşağıçayır ve Karaçayır Kaplıcalarında

 

Zonguldak’ta Filyos Kalesi’ni Fethedin!

Zonguldak otobüs biletiniz ile şehrin simgelerinden olan Orta Çağ döneminden kalma o zamanlar tiyatro ve mabet olarak kullanıldığı düşünülen bu tarihi yapıda muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde kaleyi sizler de fethedeceksiniz. Zonguldak’ta Fener Mahallesi’nde şehir manzarasına karşılık lezzetli yemekler yiyebileceğiniz güzel restoranlar da bulunmakta. Genellikle unlu yiyeceklerin yapıldığı Zonguldak’ta bazlama, kömeç ekmeği, kabaklı börek yiyebilirsiniz. Ayrıca başka hiçbir yerde bulamayacağınız kuzu kestanesi ile Zonguldak’da tanışacaksınız. Zonguldak'ta kara pancardan yapılan Mancar Sarmasını, süt ve un katılarak yapılmış olan Uğmaç çorbasını, mısır unu pekmez ve ceviz içi ile yapılan Malayı da denediğinizde bu şehrin damak tadına hayran olacaksınız. Zonguldak otobüs biletiniz ile anı olarak devrek bastonu, madenci heykelcikleri, elpek bezi de alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Zonguldak günlerinizde Karadeniz’e biraz daha yakın hissetmeye hazır olun, bu şehir size bambaşka anılar sunacak!

 

govego.com'un firmalarla dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde size en uygun indirimli Zonguldak otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza bir adım önde başlayabilirsiniz. Bunun için govego.com/kampanyalar sayfasını ziyaret etmeniz yeterli!

Dilerseniz Zonguldak otobüs biletinizi güvenle satın aldıktan sonra govego.com bloğundaki Zonguldak hakkında hazırlanan keyifli yazıları okuyabilirsiniz.

 

devamını okumak için tıklayın... kapatmak için tıklayın.

ZONGULDAK OTOGARI ADRES ve TELEFONLARI

Zonguldak Otogarı İle, Karadeniz’in Başka Bir Güzelliğine Ulaşın!

Zonguldak özellikle sahip olduğu yeraltı kaynaklarından dolayı sanayi olarak uğrak yerler arasında görülmektedir. Zonguldak Otogarı 1990’lı yıllarda inşa edilmiş ve zamanla eskiyerek kullanılmaz hale gelmişti. Yer değişikliği yapmadan kısa süreli bir tadilatla yenilenen Zonguldak Otogarı 2011 yılında tadilatı tamamlanarak şehrin hizmetine tekrar sunulmuştur. Şehir merkezine 1 km mesafedeki Zonguldak Otogarı, 14 yazıhanesi ile sefer satış işlemlerini gerçekleştirmektedir. Zonguldak Otogarı Karadeniz Sahil Yolu’na yakın bir şekilde inşa edilerek, kolay ulaşımlı hale getirilmiştir.


Zonguldak Otogarı Telefon ve Adresi

Telefon:

  • 0372 257 13 11

Adres:

  •  Bahçelievler, 67100 Merkez/Zonguldak

YOLCULUK NE KADAR SÜRER?

Şehir
Km
Süre
339 Km
4 Saat
248 Km
3 Saat
351 Km
4 Saat
509 Km
6 Saat
686 Km
8 Saat
1395 Km
17 Saat
1019 Km
12 Saat
577 Km
7 Saat

ZONGULDAK OTOGARI'NI HARİTA ÜZERİNDE GÖR

ZONGULDAK HAVA DURUMU

Çarşamba
12℃
/
12℃
Perşembe
12℃
/
12℃
Cuma
16℃
/
16℃

ZONGULDAK OTOBÜS BİLETİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Zonguldak otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?

Zonguldak seferi düzenleyen otobüs firmaları; Kamil Koç, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Pamukkale Turizm, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Düzce Güven Seyahat, Tokat Yıldızı, Kale Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Asya Tur, As Turizm, Karabük Doguş, Has Turizm A.Ş., Nevşehir Seyahat, Astor Seyahat firmalarıdır.

En ucuz Zonguldak otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Zonguldak varışlı en ucuz otobüs bileti fiyatı 30 TL’dir.

ZONGULDAK KALKIŞLI POPÜLER SEFERLER

ZONGULDAK - İZMİT
100 TL
4s 30d
ZONGULDAK - SAKARYA
100 TL
3s 20d
ZONGULDAK - DÜZCE
35 TL
2s 15d
ZONGULDAK - YALOVA
115 TL
5s 0d
ZONGULDAK - BURSA
130 TL
6s 45d
ZONGULDAK - KARABÜK
40 TL
1s 55d
ZONGULDAK - ANKARA
60 TL
3s 15d
ZONGULDAK - İSTANBUL
110 TL
6s 45d

ZONGULDAK VARIŞLI POPÜLER SEFERLER

İSTANBUL - ZONGULDAK
110 TL
6s 40d
İZMİT - ZONGULDAK
100 TL
4s 30d
SAKARYA - ZONGULDAK
100 TL
3s 45d
BURSA - ZONGULDAK
130 TL
6s 50d
DÜZCE - ZONGULDAK
35 TL
2s 20d
YALOVA - ZONGULDAK
125 TL
5s 40d
ANKARA - ZONGULDAK
100 TL
5s 30d
İZMİR - ZONGULDAK
170 TL
12s 0d
Son Yorumlar Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmamış,
ilk yorumu sen yapabilirsin!
Yorumunuzu Yazın Ad - Soyad Yorum Gönder